Vybíráme eurovíkendy

Jak zvolit správný eurovíkend, aned vyberte si to nejlepší

Jsou eurovíkendy a eurovíkendy

Upozornění pro správný výběr eurovíkendu

Eurovíkend trvá většinou 2-5 dnů a paradoxně nemusí být o víkendu. Při výběru doporučujeme důkladně prostudovat podmínky nabízeného eurovíkendu. Existují velké rozdíly v komfortu, úrovni služeb, obsahu eurovíkendu a samozřejmě též v ceně – eurovíkend do Paříže pořádaný jednou cestovní kanceláří se tak může dramaticky lišit od eurovíkendu do Paříže pořádaného jinou cestovní kanceláří. Doporučujeme si přečíst detailní propozice eurovíkendu: zjistit co obsahuje a za co ještě budete muset připlatit.

Eurovíkendy levně, on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy.

Počasí

Důležitým hlediskem pro příjemně strávený eurovíkend je počasí. Doporučujeme tedy důkladně zvážit, v kterém termínu svůj eurovíkend absolvujete – optimální obdobím z hlediska počasí je jaro a pak podzim.

Pro informaci jsme ke každé metropoli připravili přehled aktuálního počasí:

Počasí Amsterdam
Počasí Barcelona
Počasí Berlín
Počasí Londýn
Počasí Madrid
Počasí New York
Počasí Paříž
Počasí Řím
Počasí Vídeň

Eurovíkendy

Levné eurovíkendy neušetří

Pozor na nápadně levné eurovíkendy

Rozhodně nedoporučujeme vybírat eurovíkend pouze dle ceny – důležité je porovnat porovnat i další parametry nabízeného eurovíkendu. Nápadně levný eurovíkend zpravidla nezahrnuje dopravu, resp. místo letecké dopravy obsahuje pouze autobusovou.

Dalším podivným zvykem cestovních kanceláří je, že pakliže doprava (nejen) na eurovíkend probíhá letecky, tak v ceně zájezdu nejsou započítany letištní poplatky. Proto si vždy tyto poplatky zjistěte – avizovaná cena tedy představuje pouze vyjímečně cenou konečnou a to opět platí nejen pro eurovíkendy.

Cestovní pojištění pro eurovíkendy

Shodně jako s letištními poplatky nakládají cestovní kanceláře i s cestovním pojištěním: někdy bývá pojištění zahrnuto do ceny eurovíkendu, někdy nikoliv. A též samozřejmě platí, že je pojištění a pojištění. Nabídka může zahrnovat pojištění léčebných výloh (včetně asistenční služby), úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění cestovních zavazadel či též pojištění storna cesty – většinou (a bohužel) ne vše z vyjmenovaného.

Doporučujeme si proto zjistit čeho přesně se nabízené pojištění pro váš zvolený eurovíkend týká. Zda jen povinně úpadku dané cestovní kanceláře, či jde i o zmíněná zdravotní a úrazová pojištění.

>> Eurovíkendy již od 1620 Kč

Reklama