Zajímavosti Vídeň

Tipy na další turistické zajímavosti ve Vídni

Další turistické zajímavosti ve Vídni

Museum Sigmunda Freuda

www.freud-museum.at

V tomto domě se můžete přenést do doby a atmosféry, ve které téměř 40 let žil nejznámější a nejvýznamnější psycholog všech dob. Nachází se zde původní nábytek, osobní předměty, dopisy, fotografie a další zajímavé dobové dokumenty. V té samé ulici (Berggasse 8) je i příjemná, typicky vídeňská kavárna Café Berg, která stojí za návštěvu (www.cafe-berg.at).

Zámek Schönbrunn

www.schoenbrunn.at

Bez návštěvy jednoho z největších a nejkrásnějších barokních zámků (UNESCO) na světě by nebyl žádný eurovíkend Vídeň úplný. Zde žila a vládla Marie Teresie, své první vystoupení před královským publikem tu měl i malý Amadeus Mozart (tehdy mu bylo 6). K zámku patří i krásná zahrada. Nevynechejte soukromé komnaty Marie Teresie a kulatou Čínskou komnatu, kde v 18. století probíhaly tajné porady.

Katedrála Stephansdom

www.stephansdom.at

Největší rakouská katedrála a mistrovské dílo gotické architektury. Vyplatí se vystoupat až do výšky 136 metrů a prohlédnout si Vídeň z ptačí perspektivy. Zajímavé jsou asymetrické věže – levá (jižní) věž se stavěla 75 let a v době, kdy byla dokončena a mělo se začít se stavbou druhé, gotický styl vyšel z módy a druhá věž se nikdy nedostavěla.

Kavárna v hotelu Sacher

www.sacher.com

Ochutnejte sacherdort v jeho domovské kavárně! (byť trochu předražený ;-)

Eurovíkendy Vídeň on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy ve Vídni last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy ve Vídní.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu či pojištění odpovědnosti představuje jistotu pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy ve Vídní již od 450 Kč

Reklama