Program Paříž

Program pro eurovíkendy v Paříži

Co dělat v Paříži – pařížské památky

Ať už svůj eurovíkend v Paříži plánujete týdny předem nebo se rozhodnete pro last minute eurovíkend Paříž, určitě nestihnete vidět vše, co by za vidění v tomto jedinečném městě stálo. Pokud máte třeba jen tři dny, což je pro last minute eurovíkendy Paříž nejtypičtější, naleznete v následujícím textu několik tipů, jak čas během svého eurovíkendu v Paříži nejlépe využít:

Eurovíkend Paříž – Den 1

Pařížský eurovíkend začněte kávou a čerstvým croissantem v kterékoli kavárně, ale hnem poté se vydejte do stanice metra Trocadero a nechte se z náměstí před palácem Palais de Chaillot ohromit pohledem na Eiffelovu věž. Sejděte z kopce k Seině a nasedněte na jednu z vyhlídkových lodí, které nabízejí projížďky po řece (stanoviště se nachízí přímo pod mostem Pont d’Iéna). Na oběd si můžete zajít do některé z restaurací v nespočetných pařížských muzejí – za vidění stojí například krásné secesní prostory ve světoznámém Musée d’Orsay. Odtud je to jen krátká procházka k Invalidovně, která byla postavena Ludvíkem XIV. jako domov pro vojenské veterány a kde je pochován Napoleon Bonaparte. První den eurovíkendu Paříž můžete zakončit výhledem z Vítězného oblouku, jehož vyhlídková platforma je otevřena až do 11 hodin večer.

Eurovíkend Paříž – Den 2

Druhý den svého eurovíkendu v Paříži začněte snídaní v hotelu Ritz na Place de la Concorde, kde byla během Francouzské revoluce na gilotině popravena Marie Antoinette. Nedaleko naleznete zahrady Jardin des Tuileries, které dříve patřily k paláci Tuileries, který byl zničen během povstání v 19. století. Během několika minut dojdete až k paláci Louvre, kde můžete strávit když ne celý život, tak alespoň zbytek dopoledne. Odpoledne se vydejte linií metra č. 1 do stanice St-Paul. Zde naleznete Hôtel de Sens, jednu z několika středověkých budov, které se v Paříži dochovaly. Poblíž na rue Charlemagne stojí za vidění zbytky městského opevnění z 12. století. A odtud je to už jen kousek do bohémské čtvrti Marais, kde kromě stovek typicky francouzských restaurací, vináren, obchodů s čokoládou nebo se sýry naleznete také Musée Picasso.

Eurovíkend Paříž – Den 3

Třetí den svého eurovíkendu v Paříži se hned po probuzení vydejte na ostrov Île de la Cité a posnídejte poblíž mostu Pont Nuef, který skýtá krásný výhled na nejtypičtější části Paříže. Vystoupejte na jednu z věží katedrály Notre Dame a prohlédněte si fascinující gargoyly – sochy různých skřetů rozeseté po celé katedrále, jejichž fotky nechybí v žádné prodejně pohlednic. Žádný eurovíkend v Paříži by nebyl úplný bez návštěvy Latinské čtvrti – obdobně jako v Marais je zde spousta kaváren, restaurací a malých butiků.

Odpoledne třetího dne eurovíkendu Paříž si vyhraďte pro nákupy. Shoppingovým epicentrem Paříže jsou obchodní domy Pritemps a Galeries-Lafayette (poblíž Opery), za shlédnutí stojí i superluxusní rue du Faubourg St-Honoré, na které se nachází ty nejprestižnější francouzské módní obchody (Chanel, Dior, Hermès and Yves St-Laurent), kde jedna kabelka vyjde zhruba stejně draze jako deset eurovíkendů Paříž pro dva.

S Paříží a svým pařížským eurovíkendem se rozlučte výhledem z kopce Montmartre. Při troše štěstí se na Vás na schodech usměje třeba Amélie.

Paříž

Eurovíkendy Paříž on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy Paříž last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Paříži.

Tip na cestu

Eurovíkendy bez starostí zajistí cestovní pojištění. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun za pojištění v důsledku ušetří statisícové náklady, které mohou vzniknout při lékařském ošetření v zahraničí v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí. Nespoléhejte na náhodu, sázejte na jistotu.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku havarijní pojištění?

>> Levné eurovíkendy v Paříži již od 1939 Kč

Reklama