Zajímavosti Barcelona

Tipy na další turistické zajímavosti v Barceloně

Další turistické zajímavosti v Barceloně

Mořské akvárium

Moll d´Espanya

www.aquariumbcn.com

Ultramoderní akvárium v nově rekonstruované části Barcelony, v oblasti bývalého průmyslového přístavu. Kromě spousty atrakcí pro děti akvárium má i spoustu zajímavých nabídek pro rodiče – např. potápění v oceániu s 15 žraloky (cena zahrnuje i pojištění ;-).

Picassovo museum

Carrer de Montcada 15-23

www.museupicasso.bcn.es

Toto nejpopulárnější museum v Barceloně se nachází v krásné historické vile na Carrer de Montcada. K vidění jsou zejména rannější obrazy a Modré období (museum vlastní přes 3 500 Picassových děl), část musea se věnuje Picassovu životu a jeho vztahu k Barceloně.

Restaurace a kavárny v Barceloně

Torre d´Alta Mar

Restaurace s ohromujícím výhledem na Barcelonu – z výšky 75 m. Nachází se v jedné ze tří věží (Torre de Sant Sebastian) lanovkové dráhy přes přístav.

El Quatre Gats

www.4gats.com/web.html

Tato restaurace – hospoda se proslavila jako místo, kde se setkávali modernističtí umělci (obrazy řady z nich stále ještě visí na stěnách) i jako jedno z dějišť slavného barcelonského románu Stín větru.

Torre d´Alta Mar

La Rambla 74

Jedna z nejslavnějších kaváren v Barceloně funguje už od roku 1929. Eklektický interiér zajimavým způsobem kombinuje art deco a art nouveau. Oblíbené místo, kde se setkávají jak turisté, tak místní.

Alkimia

Industria 79 Čtvrť L´Eixample

Jedna z experimentálních restaurací, které proslavili Barcelonu jako centrum španělského kulinářského života. Minimalistický interiér se dobře doplňuje s progresivní kuchyní. Zkuste jednou něco netradičního a přitom tradičně katalánského.

Tragaluz

Passaige de la Concepcio 5

www.grupotragaluz.com

Jedna z nejlepších restaurací, pokud chcete ochutnat typickou katalánskou kuchyň. Zajímavý designový interiér pod celoskleněnou střechou.

Tapas Bary v Barceloně

Ačkoli tapas jsou typické spíše pro Madrid nebo jižní Španělsko, jsou i tak v Barceloně stovky tapas barů. Tady je několik tipů na ty osvědčené:

Ciudad Condal!

Roh Carrer Rambla Catalunya 18 a Gran Vía Elegantní bar s nejlepšími tapas ve městě!

Taller de Tapas

Calle de l´Argenteria 51

Cal Pep

Placa de les Olles 8

Bar Celta

Calle Merce 16

La Ribera

Mosquito Calle Carders 46

Santa María

Calle Comerc 17

Eurovíkendy Barcelona on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Barceloně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Barceloně.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu či pojištění odpovědnosti představuje jistotu pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Barceloně již od 6350 Kč

Reklama