Informace Vídeň

Informace pro turisty před cestou do Vídně

Vídeň – praktické informace a tipy

Výběr cestovní kanceláře pro eurovíkend ve Vídni

Před cestou je potřeba rozhodnout, zda si výlet zorganizujete sami, nebo koupíte zájezd “hotový” od cestovní kanceláře. Ideálním kompromisem je tzv. “eurovíkend”, kdy cestovní kancelář zajistí dopravu a hotel, a vy si sami stanovíte vlastní program. Cesta tak vyjde zpravidla o poznání levněji, než když objednáváte letenku i hotel samostatně na internetu.

Na co si dát pozor při výběru cestovní kanceláře:

  • Ujistěte se, co všechno je v ceně zájezdu: pakliže poletíte letadlem, tak zejména, zda cena uvedená v nabídce obsahuje odletové taxy (cca CZK 2 000), pakliže je doprava pozemní, tak zda-li je zahrnuta v ceně. Dále si zjištěte obsahuje-li cena pojištění (a pokud ano, jaké – tj. pojištění storna zájezdu, zdravotní pojištění, atd.), transfer z letiště či nádraží do hotelu a z hotelu na letiště (nádraží), atd.
  • Zjistěte si čas odletu letadla, ještě než zájezd zaplatíte: ideální je let tam v pátek odpoledne s návratem v neděli večer. Tím máte skutečně celý víkend ve Vídni
  • Ujistěte se, o jaké ubytování se jedná: kolik hvězdiček má hotel, jak daleko je z centra (to si můžete ověřit zadáním adresy na www.google.com/maps), jestli cena zahrnuje snídani (snídaně mimo hotel vás v centru Vídně vyjde na cca 10 euro na osobu), zda má pokoj vlastní sociální zařízení nebo pouze umyvadlo, zda máte pokoj do ulice nebo do dvora (kvůli hluku)

Velvyslanectví České republiky v Rakousku

Velvyslanectví Vídeň

Adresa: Penzingerstrasse 11-13, 1140 Wien
Web: www.mzv.cz/vienna
E-mail: vienna@embassy.mzv.cz
Telefon: +431/89958-0, 89958-111
Nouzová linka: +43/676/84964 618

Eurovíkendy Vídeň on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy ve Vídni last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy ve Vídní.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl neriskovat a vsadit na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování v klidu a bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné eurovíkendy ve Vídní již od 450 Kč

Reklama