Eurovíkendy Vídeň

Tipy, triky, informace pro eurovíkendy ve Vídni

Eurovíkend ve Vídni

Informace a rady pro návštěvu Vídně

Vídeň je levnější – ale o nic méně zajímavá – alternativa eurovíkendu. Asi nejromantičtější je Vídeň v zimě, ale za návštěvu stojí vlastně kdykoli – ať už se chcete projít komnatami Marie Teresie, ochutnat punč na vánočním trhu u Vídeňské radnice, shlédnout parádní show bílých lipicánů, dát si tu pravou vídeňskou kávu nebo se projet lodí po Dunaji. Eurovíkend Vídeň může být i příjemné překvapení jako dárek pod stromečkem.

Eurovíkendy Vídeň on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*


* hledáte-li eurovíkendy ve Vídni last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy ve Vídní.

Vídeň – základní údaje pro váš eurovíkend

Vídeň je hlavní město Rakouska
Počet obyvatel: 1 600 000
Jazyk: němčina (byť s trochu jiným, rakouským akcentem)
Měna: euro

Základní fráze pro eurovíkend ve Vídni

Česky Německy
Ano Ja
Ne Nein
Kde je … Wo ist …
Prosím Bitte
Děkuji Danke
Nashledanou Auf Wiedersehen
Dobrý den Guten Tag

Počasí ve Vídni a kdy jet

Vídeň leží jen mírně jižněji od Prahy, tzn. že z hlediska počasí je shodně typickou střední Evropou. Letní měsíce se tedy nesou ve znamení příjemných teplot nad 20 °C, s občasným exkursem k tropům. Zima naopak nadělí bílou radost dětem, lyžařům a silničářům poměrně pravidelně – změny nahoru i dolů jsou prozatím ojedinělé (tzn., že občas je bílá zima od října do března, jindy panují od podzimu do dubna teploty připomínající jaro). Aktuální počasí ve Vídni vidíte níže, podrobnější informace a předpověď naleznete na stránce Počasí Vídeň.

Počasí Vídeň

Stručná historie Vídně

Počátky historie Vídně se datují již do doby Římanů, kteří na místě současné Vídně založili v 1. století vojenský tábor se jménem Vindobona. Cca v r. 1150 byl založen nejstarší vídeňský kostel.

Poloha Vídně na kraji uherských plání byla z pohledu obrany poměrně nešťastná, proto byla častým terčem vojenských útoků. Ty na čas přerušilo vítězství nad Turky v r. 1683, nicméně historie zaznamenala další a další vojenské boje a bitky – např. Napoleonovu okupaci či okupaci sovětskými vojsky.

K největšímu rozmachu Vídně dochází za největší slávy Rakousko-Uherska – z tehdy malého města se stala milionová metropole s císařským zámkem a úřady pro celou říši.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl sázet na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné eurovíkendy ve Vídní již od 320 Kč

Reklama