Eurovíkendy Madrid

Tipy, triky, informace pro eurovíkendy v Madridu

Informace pro eurovíkendy v Madridu

Madrid – město, které usíná až k ránu

Madrid je současně jedním z nejprogresivnějších i nejzáhadnějších měst Evropy. Nabízí neuvěřitelnou směs zážitků: památky, sport, architekturu, kulturu, historii i nejmodernější přítomnost. Můžete se při svém eurovíkendu v Madridu zůčastnit se býčích zápasů nebo prohlédnout si obrovskou sbírku obrazů Francisca Goyi ve světoznámém muzeu El Prado.

Můžete uvidět Real Madrid na jejich domovském hřišti či posnídat chorizos s čokoládou na náměstí Santa Ana. Můžete protančit noc a den (a možná ještě jednu noc) ve čtvrti Chueca. Madrid fascinuje a jedno je jisté hned od začátku: jeden eurovíkend rozhodně nestačí a do Madridu se budete muset vrátit.

Eurovíkendy Madrid on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Madridu last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Madridu.

Madrid – základní údaje pro váš eurovíkend

Madrid je hlavní město Španělska
Počet obyvatel: 3 000 000
Časová zóna: pozor, o 1 hodinu méně než v Praze
Měna: jako v celém Španělsku, euro
Jazyk: Jak se domluvit v Madridu? Španělsky, domluvíte se ale bez problémů i anglicky
Písmo: normální abeceda

Španělsko – základní údaje

Jazyk: Jak se domluvit ve Španělsku? Španělsky, ve většině míst se ale domluvíte bez problémů i anglicky; německy jsem to nezkoušel.
Státní uspořádání: království
Hlava státu: král
Hlavní město: Madrid
Další významná města: Barcelona, Sevilla

Základní fráze pro eurovíkend v Madridu

Česky Španělsky
Ahoj, dobrý den Hola!
Ano
Ne No
Kde je … Dónde está …
Prosím Por favor
Děkuji Gracias
Nashledanou Hasta luego

Počasí v Madridu

Madrid se vyznačuje příjemným (čtěte teplým) podnebím. Protože však Madrid leží ve vysoké nadmořské výšce, způsobují nedaleké hory poměrně velké výkyvy v teplotách jak v létě tak i v zimě. V létě zpravidla panují v poledne neskutečná vedra, ale večery už jsou chladnější a tedy příjemnější. Naopak v zimě se teploty dostávají i pod bod mrazu a zimní měsíce tak teplotním rázem připomínají tuzemské podnebí. Déšť je v Madridu poměrně ojedinělý, vyjma krátkého období koncem října (a částečně i na jaře). Aktuální počasí v Madridu vidíte níže, podrobnější informace a předpověď naleznete na stránce Počasí Madrid.

Počasí Madrid

Madrid – historie

Historie Madridu je úzce spjata se západním okrajem historického centra, kde se nachází královský palác Palacio Real. Roku 852 zde arabský emír Muhammad I. nechal postavit tzv. Alcázar – pevnostní palác, nazývaný Mayrit. Po rekonkvistě v 11. století používali palác křesťanští panovníci jako lovecký zámek, z jeho jména Mayrit se posléze vyvinulo jméno města Madrid.

Roku 1561 se Madrid stal hlavním městem Španělska a maurský palác sloužil až do roku 1734 jako královské sídlo. Po jeho vyhoření byla stavba nahrazena novým zámkem Palacio Real, který je přibližně desetkrát větší než Buckinghamský palác Londýně.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl sázet na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné eurovíkendy v Madridu již od 8250 Kč

Reklama