Doprava Paříž

Jak se dopravit do Paříže, v Paříži a z Paříže

Doprava v Paříži a do/z Paříže

Cesta do Paříže, letiště

Hlavní pařížské letiště je Aéroport Roissy Charles de Gaulle (IATA kód CDG) je velké a poměrně moderní. Bohužel je poměrně daleko (téměř 40 km) od centra Paříže, takže cesta z letiště taxíkem se může hodně prodražit (až EUR 60-70). Levnější a většinou rychlejší je do centra dojet vlakem (hledejte nápis RER). Paris Orly (IATA kód ORY) je druhé a mnohem menší letiště, které je ale blíž k centru (cca 12 km). Pozor na taxíkáře, kteří nemají oficiální licenci – podobně jako v Praze se může stát, že se při příjezdu nedoplatíte.

Kde sehnat letenku do Paříže

Z Prahy do Paříže létá vedle ČSA a Air France také např. nízkonákladová společnost EasyJet. Můžete si také objednat celý eurovíkend Paříž nebo poznávací zájezd do Paříže přes cestovní kancelář, která často nabízí výhodné kombinované ceny za ubytování a let.

Cena letenky do Paříže

Nejvýhodnější letenky na eurovíkend Paříž se dají pořídit za několik desítek korun plus poplatky. Takových letenek je ale velmi málo – v každém letadle např. 2 – a jsou proto velice rychle vyprodané. Z vlastní zkušenosti je nejlepší reálně dosažitelná cena kolem cca CZK 3 000 plus poplatky cca CZK 2 000.

Z Prahy do Paříže létá řada leteckých společností – nejvíce spojů má asi ČSA, Air France, EasyJet a Smart Wings.

Letenkové portály (doporučuji – lze porovnat ceny různých dopravců)

Weby leteckých společností

Cestovní agentury

Další možností je koupit si celý tzv. eurovíkend od cestovky. Jeho cena už zahrnuje letenku i ubytování. Cestovních agentur nabízející eurovíkendy nebo prodloužené víkendy v Paříži je celá řada, my doporučujeme svou oblíbenou:

Doprava po Paříži

Podobně jako v každém velkém městě je nejrychlejší způsob přepravy metro. Pokud neznáte adresu a nechcete během vašeho eurovíkendu bloudit, vyplatí se jet taxíkem. Pokud si taxi objednáváte po telefonu, počítejte s tím, že na rozdíl od Prahy platíte i trasu příjezdu (takže taxi může mít při nástupu najeto třeba i EUR 10). To může Váš eurovíkend Paříž pořádně prodražit.

Mapa

Velmi dobrou interaktivní mapu Paříže naleznete na Googlu. Do políčka vlevo nahoře zadejte adresu, kterou chcete najít, a klikněte na tlačítko napravo. V levé horní části mapy můžete kliknutím na “+” nebo “-” mapu přiblížit nebo naopak oddálit. Základní hledání můžete provést i na mapě níže.

Mapa pařížského metra

metro.zarohem.cz/pariz/info/metroparis.gif

Podrobnější informace o pařížském metru, které Vám usnadní prohlídku města během Vašeho eurovíkendu, naleznete na metro.zarohem.cz/pariz/info/index.html.

Paříž

Eurovíkendy Paříž on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy Paříž last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Paříži.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí (nejen) při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu nebo pojištění odpovědnosti představuje jistotu a klid pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Paříži již od 1939 Kč

Reklama