Doprava Berlín

Jak se dopravit do Berlína, v Berlíně a z Berlína

Doprava po Berlíně a do Berlína

Doprava z letiště

Nejpohodlnějším a cenově nejpřijatelnějším dopravním prostředkem z (či na) letiště je autobus, které jsou navíc spojeny s podzemními a nadzemními vlakovými stanicemi. Samozřejmě se nabízejí i taxi, které vás dopraví vás do centra za 20 minut, ale stojí cca EUR 10.

Doprava po Berlíně

V Berlíně jezdí S-Bahn (něco mezi metrem, tramvají a vlakem – jezdí zejména na středně dlouhých tratích), U-Bahn (metro), tramvaje a autobusy. S-Bahn je v Berlíně nejrozšířenějším druhem dopravy. Jezdí nejen po Berlíně, ale i poměrně daleko za něj. Zvláštností jsou autobusové linky 100 a 200, které jezdí po turisticky zajímavých místech dvoupatrovými vozy. Platí na nich stejný tarif jako v celé Berlínské MHD. Doporučujeme pořízení tzv. welcome card, která platí 2 dny a kromě dopravy zdarma získáte i různé slevy v muzeích, divadlech, při okružních jízdách po městě či pronájmu kol. Její cena je EUR 16. Informace o městké dopravě v Berlíně naleznete na adrese www.bvg.de.

Do centra se vyplatí jet buď vlakem nebo autobusem. Taxíky jsou poměrně drahé (podle dopravy cca GBP 50) a zpravidla pomalejší než vlak. Vlak stojí přibližně GBP 15-20 za jeden směr, podle toho, ze kterého letiště jedete a jak jízdenku kupujete. Levnější jsou jízdenky v předprodeji online.

Letenky do Berlína

Z Prahy do Berlína létá řada leteckých společností – nejvíce spojů má asi ČSA a Lufthansa.

Letenkové portály (doporučuji)

Weby leteckých společností

Cena letenky do Berlína

Nejlevnější ceny bývají zpravidla při koupi přes internet. Reálně se dá let pořídit za cca 2 000 – 3 000 korun plus poplatky (ty bývají cca CZK 2000). Vyplatí se porovnat více nabídek přímo od leteckých společností i od letenkových serverů a vybrat tu nejlevnější nabídku.

Cestovní agentury

Další možností je koupit si celý tzv. eurovíkend od cestovky. Jeho cena už zahrnuje letenku i ubytování. Cestovních agentur nabízející eurovíkendy nebo prodloužené víkendy v Berlíně je celá řada, já doporučuji své oblíbené:

www.invia.cz
www.nettravel.cz

Mapa

Velmi dobrou interaktivní mapu Berlína naleznete na Googlu. Do políčka vlevo nahoře zadejte adresu, kterou chcete najít, a klikněte na tlačítku napravo “Maps-Suche”.

V levé horní části mapy můžete kliknutím na “+” nebo “-” mapu přiblížit nebo naopak oddálit.

Eurovíkendy Berlín on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Berlíně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Berlíně.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí (nejen) při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu nebo pojištění odpovědnosti představuje jistotu a klid pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Berlíně již od 1800 Kč

Reklama