Eurovíkendy Řím

Tipy, triky, informace pro eurovíkendy v Římě

Informace pro eurovíkendy v Římě

Všechny cesty vedou do Říma, a mají proč. Přeneste se zpátky v čase v Koloseu, dejte si báječnou zmrzlinu u Fontány di Trevi nebo zamávejte papeži na Náměstí svatého Petra. Ať už meditujete o věčnosti ve Vatikánu, drandíte ulicí na vypůjčeném skútru nebo hledáte místa, kde Audrey Hepburn trávila své Prázdniny v Římě … jedno je jasné: na eurovíkend v Římě rozhodně nezapomenete.

Eurovíkendy Řím on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Římě last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Římě.

Řím – základní údaje pro váš eurovíkend

Řím je hlavní město Itálie
Počet obyvatel: skoro 4 milióny
Měna: euro
Jazyk: italština, ale domluvíte se i anglicky (a většinou i německy)

Základní fráze pro eurovíkend v Římě

Česky Italsky
Ano
Ne Non
Kde je … Dove è …
Prosím Prego
Děkuji Grazie
Nashledanou Arrivederci
Dobrý den Buongiorno

Počasí v Římě a kdy jet

Řím leží výrazně na jih od Prahy, takže ať už je v Praze jakkoli, eurovíkend v Římě bude teplejší. Nejlepší počasí pro zájezd do Říma je na jaře a na podzim. Nevýhodou těchto období je ale množství turistů – u hlavních památek doslova není kam šlápnout. Léto je horké, ale turistů je míň. Vyražte prozkoumat římské památky brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy jsou teploty snesitelnější. Teplé noci pak můžete protančit nebo prosedět na jedné z mnoha příjemných terazzas. Aktuální počasí v Římě vidíte níže, podrobnější informace a předpověď naleznete na stránce Počasí Řím.

Počasí

Stručná historie Říma

O ohromující historii Říma nejlépe vypovídají dochované památky, které pokrývají víc jak dvě tisíciletí. Řím vznikl v době moci Etrusků, avšak v roce 509 př. n. l., kdy byla zřízena Římská republika, byli Etruskové vyhnáni. Do roku 270 př. n. l. republika postupně zabrala většinu území Apeninského poloostrova a poté obrátila pozornost k zámořským državám. Jistou dobu Římu vládl diktátorský Julius Caesar, jeho synovec Octavianus pak jako první římský císař přijal titul Augustus (Vznešený). Za Augusta se z města Řím stává reprezentativní střed říše.Vznikají veřejné budovy, fóra, lázně, cirky či paláce.

Za Augustovy vlády se též narodil Ježíš Kristus a Řím se stal centrem křesťanství. V průběhu 3. a 4. století ovšem poklesl význam Říma jako politického i náboženského centra. Řím své postavení křesťanského středobodu získal zpět až v polovině 15. století, kdy za papeže Mikuláše V. začala nákladná přestavba města v renesančním duchu. Dalších 200 let ho zkrášlovali největší renesanční a barokní umělci. Nakonec v roce 1870 získal Řím statut hlavního města nově sjednocené Itálie.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl sázet na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné eurovíkendy v Římě již od 1990 Kč

Reklama