Doprava Vídeň

Jak se dopravit do Vídně, ve Vídni a z Vídně

Doprava po Vídni a do Vídně

Cesta do Vídně

Do Vídně to není daleko – nejlevnější je cesta autobusem nebo autem, z Prahy je pravidelné letecké spojení. Výhodná alternativa je i letět na letiště do Bratislava a odtud pak taxíkem nebo vlakem do Vídně. Zejména v době Vánoc nabízí cestovní kanceláře výhodné jízdenky nebo jízdenky s ubytováním.

Cesta z letiště do centra

Můžete jet buď taxíkem, ale rychlejší a levnější je vlakové spojení – hledejte zelené vývěsky s nápisem CAT.

Kde sehnat letenku do Vídně

Internet nebo cestovní kancelář, nejlepší ceny letenek ale budou na internetu. Vyplatí se porovnat vice nabídek levných letenek a rezervovat alespoň měsíc předem.

Z Prahy do Vídně létá vedle ČSA třeba Austrian Airlines – bohužel v současnosti nelze zvolit nabídku nízkonákladových společností. Můžete si také objednat celý eurovíkend Vídeň nebo poznávací zájezd do Říma přes cestovní kancelář, která často nabízí výhodné kombinované ceny za ubytování a let.

Cena letenky do Vídně

Nejvýhodnější letenky do Vídně stojí i jen několik desítek korun (plus poplatky), ale takových je velmi málo a tudíž jsou takřka nedostupné. Slušná cena je tak kolem CZK 3 000 (s ČSA) plus poplatky cca CZK 2 000.

Z Prahy do Vídně létá řada leteckých společností – nejvíce spojů má asi ČSA a Austrian.

Letenkové portály (doporučuji)

Weby leteckých společností

Cestovní agentury

Další možností je koupit si celý tzv. eurovíkend od cestovky. Jeho cena už zahrnuje letenku i ubytování. Cestovních agentur nabízející eurovíkendy nebo prodloužené víkendy ve Vídni je celá řada, já doporučuji své oblíbené:

www.invia.cz
www.nettravel.cz

Doprava po Vídni

Vídeň má podobný systém MHD jako Praha – tj. kombinaci metra, tramvají a autobusů. Vyplatí se koupit si denní nebo třídenní jízdenku – podle toho, jak dlouhý pobyt ve Vídni plánujete.
Podrobnější informace o cenách atd. Naleznete na www.wienerlinien.at (klikněte na “tourist information” v pravé části stránky).

Mapa Vídně

Velmi dobrou interaktivní mapu Vídeň naleznete na Googlu. Do políčka vlevo nahoře zadejte adresu, kterou chcete najít, a klikněte na tlačítku napravo “Maps-Suche”.

V levé horní části mapy můžete kliknutím na “+” nebo “-” mapu přiblížit nebo naopak oddálit.

Eurovíkendy Vídeň on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy ve Vídni last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy ve Vídní.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí (nejen) při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu nebo pojištění odpovědnosti představuje jistotu a klid pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy ve Vídní již od 450 Kč

Reklama