Program Vídeň

Program pro eurovíkendy ve Vídni

Co dělat ve Vídni – zajímavosti, musea, praktické tipy

Většina historických památek Vídně se datuje z doby, kdy Vídeň byla hlavním městem habsburské monarchie. Z té doby tu jsou tu stovky zajímavých historických budov, muzea přetékající uměleckými poklady, nádherná katedrála Stephansdom, spousty zajímavých restaurací nebo třeba rodný dům Sigmunda Freuda.

Ruské kolo v zábavním parku Prater (Riesenrad)

www.wienerriesenrad.com

Zábavní park Prater se nachází v centru Vídně a toto ruské kolo tvoří jeho dominantu. Kolo je vysoké 65 metrů a je z něho krásný výhled na celé město (takovýto výhled ve Vídni jinak těžko najdete, protože na rozdíl od Prahy tu není žádný pořádný kopec). I když zábavní parky nejsou pro vás to pravé – Prater stojí za procházku.

Španělská jezdecká škola (Spanische Hofreitschule)

www.srs.at

Vídeňská Španělská jezdecká škola je jediná instituce na světě, která již přes 430 let pokračuje v renezanční tradici „vysoké školy jezdecké“. Smyslem výcviku je odpozorovat přirozené pohyby koně a pomocí systematického tréninku je dovést k co možná kultivovanému a elegantnímu projevu. K vidění jsou dva typy akcí – tzv. „Privatissimum“ je možnost sledovat typický trénink, při „Vorfuehrung“ uvidíte výslednou nacvičenou show.

Kunsthistorisches Museum

www.khm.at

Jedna z předních sbírek umění v Evropě a výsledek stovek let úsilí dynastie Habsburků. Nachází se zde jedna z nejrozsáhlejších sbírek díla Paula Rubense na světě, ale naleznete zde i desítky obrazů od umělců jako Vermeer, Rembrandt, Raphael, Caravaggio, Canaletto, Van Dyck nebo Tycian. Pozor, v pondělí bývá zavřeno.

Museumsquartier a Leopoldmuseum

www.mqw.at

Museumsquartier je relativně nová čtvrť v samém centru Vídně, kde je soustředěna řada muzejí, galerií, restaurací, kaváren a obchodů. Tato část města rozhodně stojí za vidění, ať už kvůli samotnému umění, nebo architektuře, která zajímavým způsobem kombinuje historické budovy s novými dostavbami

Za samostatnou návštěvu potom stojí Leopoldmuseum, které je součástí tohoto areálu a kde se nachází největší sbírka slavného rakouského umělce Egona Schiele na světě.

www.leopoldmuseum.org

Jenom skok odsud je i slavná nákupní třída Mariahilfestrasse.

Restaurace a kavárny

K Vídni neodmyslitelně patří kavárny a restaurace. Při návštěve Vídně doporučuji nezapomenout zejména na:

Café Berg

www.cafe-berg.at
Příjemná, typicky vídeňská kavárna poblíž musea Sigmunda Freuda, propojená s neobvyklou prodejnou knih.

Hotel Sacher

www.sacher.com
Snad nejslavnější vídeňský hotel, odkud pochází slavná čokoládová specialita.

Café Hawelka

www.hawelka.at
Dorotheergasse 6
Typická vídeňská kavárna, kde se setkávají umělci, spisovatelé, turisté i studenti.

Cafe-Brasserie Palmenhaus

www.palmenhaus.at
Velice stylová alternativa v centru města – kavárna s restaurací a barem umístěná v historickém královském skleníku.

Eurovíkendy Vídeň on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy ve Vídni last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy ve Vídní.

Tip na cestu

Eurovíkendy bez starostí zajistí cestovní pojištění. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun za pojištění v důsledku ušetří statisícové náklady, které mohou vzniknout při lékařském ošetření v zahraničí v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí. Nespoléhejte na náhodu, sázejte na jistotu.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku havarijní pojištění?

>> Levné eurovíkendy ve Vídní již od 450 Kč

Reklama