Program New York

Program pro supervíkendy v New Yorku

Co dělat v New Yorku – zajímavosti, musea, praktické tipy

Na New York nestačí několik životů, natož potom jeden víkend nebo týden. Pokusili jsme se vybrat ty nejzajímavější a nejtypičtější místa, která byste v žádném případě neměli vynechat.

New York City Tour – vyhlídková jízda autobusem

Asi nejlepším způsobem, jak získat přehled, kde se co v New Yorku nachází a co stojí za vidění, je absolvovat jednu vyhlídkovou jízdu. Vyhlídková jízdy trvají 1-5 hodin a nabízí je řada společností. Nám se zdá nejlepší www.newyorkpartyshuttle.com, zejména program “See it all!”. Trvá sice přes 5 hodin, ale jízda pokrývá nejzajímavější newyorské čtvrti a pamětihodnosti, přičemž na každé zastávce můžete vystoupit a zajímavost si prohlédnout. Za zvážení stojí i NY SEE HARLEM – více informací o Harlemu viz níže.

Empire State Building

www.esbnyc.com

Křižovatká 5th Avenue a 34th Street
I když budete muset vystát pořádnou frontu, výhled z Empire State Building za to stojí (frontu můžete elegantně přeskočit, pokud si vstupenky objednáte on-line). Stavba této svého času nejvyšší budovy na světě trvala pouze 410 dní a byla dokončena v roce 1931. Dodnes je to jedna z nejkrásnějších a nejpopulárnějších staveb v USA. Podrobné informace o ESB naleznete na en.wikipedia.org/wiki/Empire_state_building.

Socha Svobody / Statue of Liberty

Socha Svobody, co dodávat? Snad jen, že zblízka si jí mužete prohlédnout, když pojedete trajektem z jižního cípu Manhattanu na Staten Island. Tento trajekt (tzv. Staten Island Ferry) je součástí systému newyorské MHD a je zdarma.

Wall Street

Synonymum pro největší burzu cenných papírů na světě a adresa největších a nejprestižnějších finančních institucí na světě. Tuto ulici naleznete v jižní části Manhattanu a nelekněte se, je mnohem menší, než člověk čeká.

Supervíkendy New York on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute supervíkendy*
* hledáte-li supervíkendy v New Yorku last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute supervíkendy v New Yorku.

Tip na cestu

Eurovíkendy bez starostí zajistí cestovní pojištění. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun za pojištění v důsledku ušetří statisícové náklady, které mohou vzniknout při lékařském ošetření v zahraničí v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí. Nespoléhejte na náhodu, sázejte na jistotu.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku havarijní pojištění?

>> Levné supervíkendy v New Yorku již od 17842 Kč

Reklama