Program Řím

Program pro eurovíkendy v Římě

Co dělat v Římě – římské památky

Ať už do Říma jedete spíše na poznávací zájezd nebo na romantický eurovíkend, nabízíme Vám několik tipů, co rozhodně při eurovíkendu v Římě nepropásnout:

Koloseum

www.colosseo-roma.it

Nejznámější památka v Římě a symbol antické civilizace. Žádný eurovíkend Řím by Koloseum neměl vynechat. Koloseum má pohnutou historii. Během oslav jeho uvedení do provozu v roce 80 našeho letopočtu v něm údajně zahynulo přes 5 000 zvířat – o lidech ani nemluvě. Po pádu Římské říše padlo i Koloseum a zarostlo exotickými rostlinami, jejichž semena se do Říma přinesla zvířata, která v Koloseu bojovala. V průběhu času budova fungovala jako válečná tvrz i jako mramorový lom, odkud se získával mramor pro nové domy.

Forum

www.capitolium.org

Římské forum (Foro Romano) bylo po staletí politickým, náboženským i hospodářským centrem antického Říma. Ve středověku jeho důležitost upadla a podobně jako Koloseum zarostlo trávou, v lepším případě se z něho těžil mramor. Zájem o jeho poselství vzrostl za renesance, a od 18. století prakticky až do dnes na něm probíhají archeologické vykopávky.

Eurovíkendy Řím on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Římě last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Římě.

Tip na cestu

Eurovíkendy bez starostí zajistí cestovní pojištění. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun za pojištění v důsledku ušetří statisícové náklady, které mohou vzniknout při lékařském ošetření v zahraničí v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí. Nespoléhejte na náhodu, sázejte na jistotu.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku havarijní pojištění?

>> Levné eurovíkendy v Římě již od 1990 Kč

Reklama