Eurovíkendy Paříž

Tipy, triky, informace pro eurovíkendy v Paříži

Informace pro eurovíkendy Paříž

Paříž je městem umění, módy, dobré kuchyně a parfémů … ale též sídlem druhé největší burzy cenných papírů v Evropě. Eurovíkendy Paříž skýtají řadu neobvyklých zážitků: vystoupejte na slavnou Eiffelovu věž, projděte se po Champs Elysée, dopřejte si romantickou projížďku po Seině, objednejte si café-au-lait s croissantem v typické francouzské kavárně nebo se konečně na vlastní oči přesvědčte, zda je úsměv Mony Lisy skutečně tak záhadný.

Zasněte se a přeneste se do doby tří mušketýrů, kardinála Richelie … ať už se rozhodnete eurovíkend Paříž strávit jakkoli, eurovíkend v Paříži je zážitek na celý život.

Eurovíkendy Paříž on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy Paříž last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Paříži.

Paříž – základní údaje pro vaše eurovíkendy

Paříž je hlavní město Francie
Poloha: sever Francie v regionu “Ile de France”
Počet obyvatel: přibližně 2 200 000 (včetně předměstí cca. 10 000 000)
Měna: euro
Jazyk: francouzština

Paříž

Základní fráze pro eurovíkendy Paříž

Česky Francouzsky
Ano Oui (ui)
Ne Non (no)
Kde je … Ou ef … (eu…)
Prosím S’il vous plait (Sil vu ple)
Děkuji Merci
Nashledanou Au revoir
Dobrý den Bon jour

Počasí Paříž a kdy jet

Počasí v Paříži se od toho pražského moc neliší. Nejkrásnější je Paříž prý na jaře, kdy všechno kvete – i když jaro je také období častých dešťů. Nabídka kulturních akcí je v Paříži asi největší v zimě. Za zváženou ale stojí i Silvestr v Paříži – pokud si zájezd zarezervujete včas, nemusí být ani tak drahý. Aktuální počasí v Paříži vidíte níže, podrobnější informace a předpověď naleznete na stránce Počasí Paříž.

Dlouhodobá předpověď počasí

Paříž: stručná historie

Paříž dýchá historií na každém kroku. První známky osídlení pocházejí ze 4. tisíciletí před naším letopočtem. Římané osídlují Paříž kolem roku 0. Během mnoha století Paříž prožila období rozkvětu i úpadku za vlády řady panovníků – k nejznámějším patří zejména král “Slunce” Luis XXIV., Napoleon a Francois Mitterrand. Slavná pařížská univerzita “La Sorbonne”, pojmenovaná po svém zakladateli Robertovi de Sorbon, byla založena už ve 13. století a dodnes patří mezi nejprestižnější univerzity na světě.

Silvestr v Paříži

Pakliže máte rádi romantiku či pouze chcete změnu silvestrovských stereotypů, přivítejte Nový rok pod Eifelovou věží. Silvestr v Paříži, hit předchozích let, rozhodně nedávkuje zážitky po malých porcích. Naopak: jak by se vám líbilo zažít Silvestr na Champs-Elysées nebo u baziliky Sacré-Cour? Nebo snad dáte přednost noční projíždce po nejromantičtější řece pod sluncem – Seině? Pro novoroční přípitek pak rozhodně doporučujeme okolí Eiffelovy věže s vyhlášeným ohňostrojem.

Ať už budete mít štěstí, a zažijete silvestrovskou Paříž pod sněhovou přikrývkou, nebo váš Silvestr v Paříži bude ve znamení teplé zimy jako stvořené pro večerní procházky, zcela jistě přivítáte Nový rok jako nikdy před tím.

Jediným, leč důležitým omezením, je počet volných míst v silvestrovských eurovíkendech. Proto doporučujeme rezervovat si místa pro silvestrovský eurovíkend Paříž v čas, s dostatečným předstihem. Nabízíme přehled eurovíkendů Silvestr v Paříži od všech velkých cestovek řazený dle ceny.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl sázet na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné eurovíkendy v Paříži již od 1939 Kč

Reklama