Doprava Barcelona

Jak se dopravit do Barcelony, v Barceloně a z Barcelony

Doprava v Barceloně a z/do Barcelony

Barcelonské letiště (IATA kód: BCN) se nachází se 12 km jihovýchodně od centra města. Do centra se dostanete pohodlně buď autobusem (cca 2 EUR) nebo taxíkem (cca 25-30 EUR).

Kde sehnat letenku do Barcelony

Z Prahy do Barcelony létá vedle ČSA a Iberia také např. nízkonákladová společnost Smar Twings. Můžete si také objednat celý eurovíkend Barcelona nebo poznávací zájezd do Barcelony přes cestovní kancelář, která často nabízí výhodné kombinované ceny za ubytování a let.

Cena letenky do Barcelony

Nejvýhodnější letenky na eurovíkend Barcelona se dají pořídit za několik desítek korun (plus poplatky). Takových letenek je samozřejmě velmi málo – v každém letadle např. 2-3 – a jsou proto velice rychle vyprodané. Z vlastní zkušenosti vím, že nejlepší reálně dosažitelná cena je kolem cca CZK 2 000 plus poplatky cca CZK 2 000.

Z Prahy do Barcelony létá řada leteckých společností – nejvíce spojů má asi ČSA, Iberia a Smart Wings.

Letenkové portály (doporučuji)

Weby leteckých společností

Cestovní agentury

Další možností je koupit si celý tzv. eurovíkend od cestovky. Jeho cena už zahrnuje letenku i ubytování. Cestovních agentur nabízející eurovíkendy nebo prodloužené víkendy v Barceloně je celá řada, já doporučuji své oblíbené:

Mapa

Velmi dobrou interaktivní mapu barcelony naleznete na Googlu. Do políčka vlevo nahoře zadejte adresu, kterou chcete najít, a klikněte na tlačítku napravo “Buscar en mapa”.

V levé horní části mapy můžete kliknutím na “+” nebo “-” mapu přiblížit nebo naopak oddálit.

Eurovíkendy Barcelona on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Barceloně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Barceloně.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí (nejen) při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu nebo pojištění odpovědnosti představuje jistotu a klid pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Barceloně již od 6350 Kč

Reklama