Program Amsterdam

Program pro eurovíkendy v Amsterdamu

Co dělat v Amsterdamu – holandské památky

Ačkoli zajímavostí je v Amsterdamu bezpočet, většina se jich nachází v samém centru města, doprava tedy není problém. Z programu svého eurovíkendu v Amsterdamu byste určitě neměli vynechat:

Van Gogh Museum

www.vangoghmuseum.nl

Největší sbírka obrazů tohoto slavného umělce na světe. Museum se pyšní více než 200 malbami, 500 dopisy a přibližně 500 kresbami. Nejzajímavější část sbírky se nachází v prvním patře, takže tam začněte. Pokud vás stovky obrazů unaví, v přízemí je příjemná kavárna, ze které se můžete do expozice vrátit a prohlídku dokončit. Van Gogh Museum je jedna z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Amsterodamu, takže se zkuste vyhnout davu a přijďte hned v 10 hodin ráno, když museum otvírá.

Rijks Museum

www.rijksmuseum.nl

Holandský ekvivalent francouzského Louvre a jedna z nejvýznamnějších světových galerií. Těžiště sbírky tvoří staří mistři, zejména holandské 17. století – desítky obrazů od Rembrandta, Tintoreta, Vermeera, Franse Halse a dalších. Museum se právě rekonstruuje (plánované dokončení 2008), takže expozice je o něco menší a soustředěná v jednom křídle. I tak prohlídka ale stojí za to.

Kostel Westerkerk

www.westerkerk.nl

Kostel Westerkerk je zajímavý ze 2 důvodů: z jeho věže se naskýtá krásný výhled na Amsterdam, a je v něm pochovaný Rembrandt. V době, kdy byl dostaven (1631) byl Westerkerk se svými 85 metry nejvyšším protestantským kostelem Evropy, než jej v 18. stoletím předhonila katedrála sv. Pavla v Londýně.

Rembrandthuis

www.rembrandthuis.nl

Historický dům, kde v 17. století téměř 20 let žil a maloval Rembrandt. Dům byl rekonstruován a vybaven přesně podle dobových materiálů (na základě dobových obrazů a podrobného soupisu Rembrandtovo majetku pro exekuci). Zajímavá je také praktická demonstrace, jak vznikaly slavné Rembrandtovy rytiny. Rozhdoně stojí za vidění.

Dům Anne Frankové (Anne Frank Huis)

www.annefrank.nl

Anne Frank se proslavila za druhé světové války, když si v úkrytu před nacisty psala deník, který byl po letech nalezen. Rodina Franků strávila 2 roky ukryta v podkroví tohoto domu, než byla krátce před koncem války prozrazena jedním ze sousedů a deportována do koncentračního tábora.

Eurovíkendy Amsterdam on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Amsterdamu last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Amsterdamu.

Tip na cestu

Eurovíkendy bez starostí zajistí cestovní pojištění. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun za pojištění v důsledku ušetří statisícové náklady, které mohou vzniknout při lékařském ošetření v zahraničí v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí. Nespoléhejte na náhodu, sázejte na jistotu.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku havarijní pojištění?

>> Levné eurovíkendy v Amsterdamu již od 2651 Kč

Reklama