Zajímavosti Amsterdam

Tipy na další turistické zajímavosti v Amsterdamu

Další turistické zajímavosti v Amsterdamu

Projížďka po kanálech

www.canal.nl

Typičtěji eurovíkend v Amsterdamu snad ani nelze začít. Většina projížděk trvá krátce přes hodinu a trasa vede historickým srdcem města až po moderní přístav. Nejpraktičtější je nastoupit u hlavního nádraží, kde je nabídka různých projížděk největší. Projížďka stojí zpravidla okolo EUR 7.

Praktický tip: Kromě tradiční hodinové projíždky si můžete pronajmout i šlapadlo (“Canal Bike”) – po městě je několik půjčoven, kde si ho vyzvednete, a v kterékoli ho zase můžete vrátit. Další možností je tzv. “Canal Bus” – loď, která má zastávky u jednotlivých zajímavostí a ze které můžete kdykoli vystoupit a zase nastoupit.

Projeďte se na kole

Nejpraktičtější způsob, jak se pohybovat centrem Amsterdamu. Ve městě jsou desítky půjčoven kol – pokud ale chcete vypadat jako “domácí”, zamiřte do Damstraat Rent-a-Bike (www.bikes.nl), kde půjčují pouze nenápadná holandská kola. Pokud se za to, že jste turista, nestydíte, osvědčila se nám půjčovna červených kol MacBike (www.macbike.nl/english). Kola stojí okolo EUR 10 na den.

Concertgebouworkest

www.concertgebouworkest.nl

Jeden z předních světových orchestrů vážné hudby. Rozhodně se vyplatí jeden z večerů eurovíkendu věnovat návštěvě jeho koncertu, za prohlídku stojí i samotná historická budova Concertgebouw, která má u holanďanů význam trochu jako pražské Rudolfinum pro Čechy.

Noční život v Amsterdamu

Eurovíkend v Amsterdamu by nebyl úplný bez večerního programu. Nenechte si ujít večerní projížďku kanály, procházku vykřičenou čtvrtí (okolo kanálu Oudezijds Voorburgwal) a určitě navštivte několik barů a kaváren, bez kterých by Amsterdam nebyl Amsterdam. Tzv. “coffee shops” s marihuanou se nacházejí většinou kolem Damstraat, slavný coffee shop je také v ulici Rusland naproti hotelu SAS Radisson.

Eurovíkendy Amsterdam on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Amsterdamu last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Amsterdamu.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu či pojištění odpovědnosti představuje jistotu pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Amsterdamu již od 2651 Kč

Reklama