Eurovíkendy Berlín

Tipy, triky, informace pro eurovíkendy v Berlíně

Eurovíkend v Berlíně

Informace a rady pro návštěvu Berlína

Eurovíkend v Berlíně je zajímavá alternativa, jak strávit příjemný víkend v zahraničí. Je to jedno z nejdynamičtějších měst Evropy, plné designu, alternativní kultury, galerií a moderní historie. Po sjednocení v roce 1990 se Berlín stal novým srdcem Německa a – snad kromě moře – návštěvníkům nabízí vše, co si mohou přát.

Eurovíkendy Berlín on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Berlíně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Berlíně.

Berlín – základní informace

Berlín je hlavní město Spolkové republiky Německo a současně jeden z jejích federálních států.
Počet obyvatel: přibližně 3 400 000
Měna: euro
Jazyk: Jak se domluvit v Berlíně? Německy, domluvíte se ale bez problémů i anglicky
Písmo: normální abeceda

Základní fráze pro eurovíkend v Berlíně

Česky Německy
Ano Ja
Ne Nein
Kde je … Wo ist …
Prosím Bitte
Děkuji Danke
Nashledanou Auf Wiedersehen
Dobrý den Guten Tag

Aktuální počasí v Berlíně

Berlín má podobné počasí jako Praha, tj. nejchladnější měsíce jsou prosinec až únor, nejtepleji je v létě. Prší taky zhruba stejně často jako v Praze. Aktuální počasí v Berlíně vidíte níže, podrobnější informace a předpověď naleznete na stránce Počasí Berlín.

Počasí Berlín

Berlín – historie

Berlín vzniknul ve 13. století jako malé obchodní centrum a během století se rozrostl v jednu z nejdůležitějších evropských metroopolí. Po 2. světové válce byl rozdělen na “Východní Berlín” a “Západní Berlín”.

Od sjednocení Německa v roce 1990 se stal opět hlavním městem celé sjednocené republiky a jedním z nejvýznamnějších center Evropy.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl sázet na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné eurovíkendy v Berlíně již od 1800 Kč

Reklama