Eurovíkendy Barcelona

Tipy, triky, informace pro eurovíkendy v Barceloně

Eurovíkend v Barceloně

Informace a rady pro návštěvu Bercelony

V Barceloně se střídá gotická architektura s postmoderními experimenty, masy turistů s nedotčenými zákoutími, mezinárodní party s katalánským nacionalismem, prodejci papoušků a klauni na rušné ulici Las Ramblas s impozantní světelnou show na fontánách u Národní Galerie. Stovky restaurací, klubů a barů soutěží o Vaši pozornost se stovkami galerií a muzejí. Ale ať už se rozhodnete svůj eurovíkend v Barceloně strávit jakkoli, na nudu Vám nezbyde čas.

Eurovíkendy Barcelona on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Barceloně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Barceloně.

Barcelona – základní informace pro váš eurovíkend

Druhé největší město Španělska (pozor, není to ale město hlavní – tím je Madrid)
Počet obyvatel: 1 600 000 (z toho téměř 16% tvoří cizinci)
Měna: Euro Jazyk: španělština nebo katalánština

Základní fráze pro eurovíkend v Barceloně

Česky Španělsky
Ahoj, dobrý den Hola!
Ano
Ne No
Kde je … Dónde está …
Prosím Por favor
Děkuji Gracias
Nashledanou Hasta luego

Počasí v Barceloně a kdy jet

Barcelona je teplotním rázem pro našince velmi příjemným místem. Vyznačuje se horkým létem a chladnou zimou. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Barcelony je květen, červen a září, kdy lze očekávat dobré počasí. V srpnu i místní odjíždějí z Barcelony do přímořských středisek, aby unikli vedrům. Nejchladnějším měsícem je leden s teplotami kolem 13°C, nejtepleji je v srpnu – teplotní průměr je cca 29°C. Aktuální počasí v Barceloně vidíte níže, podrobnější informace a předpověď naleznete na stránce Počasí Barcelona.

Počasí Barcelona

Stručná historie Barcelony

Historie Barcelony sahá určitě více než 2 000 let zpět a nejspíš ještě dál. V době, kdy se přibližně na přelomu letopočtu na území dostala římská vojska, byly tu zbytky osídlení z doby kamenné. V Barceloně se během staletí vystřídaly spousty vlád a režimů – a určité pnutí mezi španělskými unionisty a katalánskými separatisty pociťuje dodnes.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl sázet na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné eurovíkendy v Barceloně již od 6350 Kč

Reklama