Zajímavosti Madrid

Tipy na další turistické zajímavosti v Madridu

Další turistické zajímavosti v Madridu

Prohlídka stadiónu Real Madrid

Stadión Santiago Bernabéu, domovská adresa fotbalového týmu Real Madrid, je přístupný pro návštěvníky prakticky kdykoli s výjimkou dnů, kdy probíhá uzavřený trénink nebo kdy na stadionu hraje Real Madrid zápas. Vstupné je EUR 4 pro dospělé, děti do 14 let zdarma. Před návštěvou je dobré přesvědčit se na domovské stránce Real Madrid, zda stadion není z nějakého důvodu uzavřen. K dispozici je také virtuální prohlídka stadionu a řada zajímavých informací o jednotlivých hráčích nebo historii fotbalu ve Španělsku.

Plaza Mayor

Jedno z hlavních historických náměstí Madridu, kde se odehrávaly španělské dějiny. Nachází se ve čtvrti Asturias, která se tak jmenuje po bývalém královském rodu ve Španělsku.

Puerta del Sol

Kousek od Plaza Mayor se nachází další důležité náměstí Madridu s několika sochami a slunečními hodinami, které se údajně nacházejí v přesném geometrickém středu Španělska.

Gran Vía / Plaza de Espaňa

Gran Vía je hlavní ulicí Madridu. Proslavila se mj. i tím, že je na ní řada kin, kde probíhají premiéry prakticky všech filmů, které jdou do španělské distribuce. Nachízí se zde také centrály nebo reprezentační kanceláře řady významných korporací.

Chueca

Historická čtvrť, která na severu navazuje na ulici Gran Vía. Je plná restaurací, barů, hotýlků a kaváren. Tady se setkávají španělé a vysedávají v kavárnách na ulicích nebo popíjejí pivo (cerveza) v barech.

Eurovíkendy Madrid on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Madridu last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Madridu.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu či pojištění odpovědnosti představuje jistotu pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Madridu již od 8250 Kč

Reklama