Doprava Londýn

Jak se dopravit do Londýna, v Londýně a z Londýna

Doprava v Londýně a z/do Londýna

Cesta do Londýna, letiště v Londýně

Z Prahy do Londýna létá celá řada společností, včetně nízkonákladových. Letenka se dá pořídit výhodně, ale je třeba ji rezervovat dost dopředu.

Londýn má celkem 5 letišť: Heathrow, Gatwick, Luton, Stanstead a London City. Nejblíž k centru jsou letiště Heathrow a London City, ale letenky na ně bývají nejdražší. Pro snažší hledání letů můžete použít tyto IATA kody:

Heathrow – LHR
Gatwick – LGW
Luton – LTN
Stanstead – STN
London City – LCT

Do centra se vyplatí jet buď vlakem nebo autobusem. Taxíky jsou poměrně drahé (podle dopravy cca GBP 50) a zpravidla pomalejší než vlak. Vlak stojí přibližně GBP 15-20 za jeden směr, podle toho, ze kterého letiště jedete a jak jízdenku kupujete. Levnější jsou jízdenky v předprodeji online.

Doprava v Londýně

O víkendu je nejsnazší po Londýně cestovat metrem nebo autobusem. Hromadná doprava je ale celkem drahá – jízdenka pro jednotlivou jízdu stojí až 4 GBP. Vyplatí se koupit si denní časovou jízdenku, která platí na metro i na autobusy. Nenechte si ujít alespoň jednu krátkou jízdu v typickém londýnském taxíku. Zastavíte ho jednoduše mávnutím na ulici. Volný taxík poznáte tak, že mu svítí nápis “taxi”.

Kde shánět letenky do Londýna

Z Prahy do Londýna létá řada leteckých společností – nejvíce spojů má asi ČSA, British Airways a Easyjet.

Letenkové portály (doporučuji)

Weby leteckých společností

Cena letenky do Londýna

Nejlevnější ceny bývají zpravidla při koupi přes internet. Reálně se dá let pořídit za cca 2 000 korun plus poplatky (ty bývají CZK 1 500 – 2000). Vyplatí se porovnat více nabídek přímo od leteckých společností i od letenkových serverů a vybrat tu nejlevnější nabídku.

Cestovní agentury

Další možností je koupit si celý tzv. eurovíkend od cestovky. Jeho cena už zahrnuje letenku i ubytování. Cestovních agentur nabízející eurovíkendy nebo prodloužené víkendy v Londýně je celá řada, já doporučuji své oblíbené:

Mapa

Velmi dobrou interaktivní mapu Londýna naleznete na Googlu. Do políčka vlevo nahoře zadejte adresu, kterou chcete najít, a klikněte na tlačítko napravo. V levé horní části mapy můžete kliknutím na “+” nebo “-” mapu přiblížit nebo naopak oddálit. Základní hledání můžete provést i na mapě níže.

TIP! Mapu londýnského metra k vytištění naleznete na následující adrese:

Eurovíkendy Londýn on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Londýně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Londýně.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí (nejen) při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu nebo pojištění odpovědnosti představuje jistotu a klid pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Londýně již od 2990 Kč

Reklama