Doprava Řím

Jak se dopravit do Říma, v Římě a z Říma

Doprava v Římě a z/do Říma

Cesta do Říma, letiště

Letiště v Římě jsou v podstatě dvě:

  • mezinárodní letiště Leonardo da Vinci (někdy se mu take říka Fiumicino, kód IATA pro vyhledávání v letových řádech je FCO), 26 km na jihovýchod od centra
  • menší letiště Ciampino (IATA kód: CIA, 20 km od centra). Většina nízkonákladových společností leté na Ciampino, protože je starší (od druhé světové války) a levnější. Letiště Ciampino také používá při svých cestách papež

Oficiální stránky pro obě letiště v Římě jsou www.adr.it.

Z Fiumiciana se do centra nejlépe dostanete vlakem, které jezdí do stanice Termini prakticky každou hodinu. Taxíky musí přes dálnici – cesta trvá 45 minut a je pekelně drahá. Z Ciampina se do centra nejlépe dostanete autobusem CORTAL do stanice metra Anagnina, která je na trase metra A.

Kde sehnat letenku do Říma

Internet nebo cestovní kancelář, nejlepší ceny letenek ale budou na internetu. Vyplatí se porovnat vice nabídek levných letenek a rezervovat alespoň měsíc předem.

Z Prahy do Říma létá vedle ČSA a Alitalia také např. nízkonákladová společnost Smart Wings. Můžete si také objednat celý eurovíkend Řím nebo poznávací zájezd do Říma přes cestovní kancelář, která často nabízí výhodné kombinované ceny za ubytování a let.

Cena letenky do Říma

Nejvýhodnější letenky do Říma stojí i jen několik desítek korun (plus poplatky). Tak levných letenek je ale málo – v každém letadle třeba jen 2 – a proto se rychle vyprodají. Slušná cena je kolem cca CZK 2 200 (s ČSA) plus poplatky cca CZK 2 000.

Z Prahy do Říma létá řada leteckých společností – nejvíce spojů má asi ČSA, Alitalia a Smart Wings

Letenkové portály (doporučuji)

Weby leteckých společností

Cestovní agentury

Další možností je koupit si celý tzv. eurovíkend od cestovky. Jeho cena už zahrnuje letenku i ubytování. Cestovních agentur nabízející eurovíkendy nebo prodloužené víkendy v Římě je celá řada, já doporučuji své oblíbené:

Doprava po Římě

Nejpraktičtějším dopravním prostředkem je autobus. Stylový a praktický na parkování – byť ne nutně pohodlný – je Fiat Bambino z prakticky kterékoli půjčovny aut. Nejpohodlnější jsou taxíky – pozor, podobně jako v Paříži spouští taxametr už při objednání, ne až když nastoupíte. Římské metro má jen 2 podzemní trasy, které se protínají na nádraží Termini. Doplňuje ho systém nadzemních vlaků.

Mapa Říma

Velmi dobrou interaktivní mapu Říma naleznete na Googlu. Do políčka vlevo nahoře zadejte adresu, kterou chcete najít, a klikněte na tlačítko napravo. V levé horní části mapy můžete kliknutím na “+” nebo “-” mapu přiblížit nebo naopak oddálit. Základní hledání můžete provést i na mapě níže.

Eurovíkendy Řím on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Římě last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Římě.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí (nejen) při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu nebo pojištění odpovědnosti představuje jistotu a klid pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Římě již od 1990 Kč

Reklama