Zajímavosti New York

Turistické zajímavosti pro supervíkendy v New Yorku

Další turistické zajímavosti v New Yorku

5th Avenue

Dalo by se říct, že 5th Avenue je duší New Yorku. Vede od Central Parku ve středu Manhattanu několik kilometrů směrem na jih. V části poblíž Central Parku naleznete ty nejluxusnější newyorské obchody (Gucci, Prada, Louis Vuitton, Hermés, Cartier …) a mrakodrapy největších finančních institucí, směrem na jih jsou obchody levnější a víc než na neworskou smetánku zaměřené na turisty. Za vidění stojí mj. i hlavní reprezentační obchod společnosti Apple – skleněná krychle na rohu 5th Avenue a Central Parku, kterou se vchází do podzemní prodejny.

Central Park

Velký park (přibližně 1×4 km) v centru Mahnattanu. Sem si chodí newyorčané zaběhat, poobědvat, projít se s dětmi nebo shlédnout open air představení Shakespeara.

Metropolitan Museum of Art

www.metmuseum.org
Jedno z největších a nejbohatších museí na světě (roční rozpočet USD 120 mil). Naleznete zde vše od nejstarších antických památek až po nejnovější moderní umění – včetně.

Harlem

Bývalé černošské ghetto v severní části Manhattanu, které v posledních letech prošlo dramatickou proměnnou a pomalu se stává novou chic adresou. Začíná zhruba na 120 ulici u Columbia University a pokračuje na sever až k přibližně 150. ulici. Po nástupu G.W. Bushe do funkce presidenta sem přemístil své kanceláře i bývalý president Bill Clinton.

Supervíkendy New York on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute supervíkendy*
* hledáte-li supervíkendy v New Yorku last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute supervíkendy v New Yorku.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu či pojištění odpovědnosti představuje jistotu pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné supervíkendy v New Yorku již od 17842 Kč

Reklama