Doprava New York

Jak se dopravit do New Yorku, v New Yorku a z New Yorku

Doprava v New Yorku a do New Yorku

Letiště v New Yorku, cesta do centra

www.newyorkairports.com

New York má celkem 6 letišť, přičemž z Prahy se nejvíce létá na 3 z nich:

  • John F Kennedy (IATA kod: JFK)
  • LaGuardia (IATA kod: LGA)
  • Newark (IATA kod: EWR)

Do centra se nejlépe dostanete žlutým taxíkem, ceny jsou stanovené jednotně pro jízdy kamkoli na Manhattanu (US$ 45 plus mýtné plus zpropitné, tj. celkem cca US$ 60). Alternativu představuje vlak, nicméně po ceste na Manhattan je třeba přesednout a cenově vyjdy jen o trochu levněji. Podrobnější informace o taxi v New Yorku a ceník naleznete na oficiálních stránkach města www.nyc.gov/html/tlc/html/passenger/taxicab_rate.shtml.

Kde sehnat letenku do New Yorku

U letenky do New Yorku se vyplatí víc než jinde porovnat nabídky různých prodejců. Porovnejte ceny letenek jak přímo od leteckých společností, např.

tak i od letenkových serverů:

Vyplatí se také zavolat do Student Agency. Mají několik zkušených letenkářů a při troše štěstí koupíte nejvýhodnější letenku právě tam.

Kromě ceny je třeba dát pozor i na možnosti změny letenky, případně i poplatek za stornování, pokud nakonec nebudete moct odcestovat.

Cena letenky do New Yorku

Nejvýhodnější letenky do New Yorku lze pořídit za cca CZK 9 500 plus poplatky (přibližně 2 000 – 3 000), slušná cena je do CZK 13 000 plus poplatky.

Cestovní agentury

Další možností je koupit si celý tzv. supervíkend od cestovky. Jeho cena už zahrnuje letenku i ubytování. Cestovních agentur nabízející supervíkendy nebo prodloužené víkendy v New Yorku je celá řada, já doporučuji své oblíbené:

www.invia.cz
www.nettravel.cz

Doprava po New Yorku

New York má hustou síť metra, která je i celkem bezpečná. Plán naleznete v každé stanici metra nebo si ho můžete stáhnout na následující adrese:

www.mta.info/nyct/maps/submap.htm

Praktické jsou i autobusy, jejich mapy pro jednotlivé části New Yorku jsou ke stažení na následujícím odkazu:

www.mta.info/mta/maps.htm

Nejrychlejší a poměrně levné jsou žluté taxíky. Volné taxi poznáte podle toho, že mu na střeše svítí nápis TAXI. Stačí na něj zamávat, zaparkuje u chodníku a můžete nastoupit. Pozor, nikdy nevystupujte na straně do silnice, vždycky jenom na stranu k chodníku, nebo se na vás taxikář pěkně oboří.

Jednotlivá jízda MHD stojí US$ 1.20, při koupi tzv. multiple journey (jízdenka na více jízd) dostanete slevu. Nejpraktičtější je platit v automatu kreditní kartou.

Mapa New Yorku

Velmi dobrou interaktivní mapu New Yorku naleznete na Googlu. Do políčka vlevo nahoře zadejte adresu, kterou chcete najít, a klikněte na tlačítku napravo “Search Maps”.

V levé horní části mapy můžete kliknutím na “+” nebo “-” mapu přiblížit nebo naopak oddálit.

Supervíkendy New York on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute supervíkendy*
* hledáte-li supervíkendy v New Yorku last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute supervíkendy v New Yorku.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí (nejen) při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu nebo pojištění odpovědnosti představuje jistotu a klid pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné supervíkendy v New Yorku již od 17842 Kč

Reklama