Eurovíkendy Amsterdam

Tipy, triky, informace pro eurovíkendy v Amsterdamu

Eurovíkend v Amsterdamu

Informace a rady pro návštěvu Amsterdamu

V Amsterdamu na vás čeká pozoruhodná směs starého a nového – kanály řeky Amstel se stovkami mostů, trhy s květinami, světově proslulá vykřičená čtvrť, “Noční hlídka” od Rembrandta, “Slunečnice” od van Gogha a statisíce jízdních kol. Navzdory spoustě turistů to celé nějak funguje a z eurovíkendu v Amsterdamu se snad ani nelze vrátit než s pevným záměrem se co nejdřív zase vrátit.

Eurovíkendy Amsterdam on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Amsterdamu last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Amsterdamu.

Amsterdam – základní údaje

Amsterdam je hlavní město Nizozemí.
(Pozor na rozdíl mezi Holandskem, Nizozemím a Nizozemským královstvím – Holandsko je jednou z provincií (byť asi tou nejznámější) Nizozemí, a Nizozemí je zase pouze tou evropskou částí Nizozemského království. K Nizozemskému království navíc patří i Nizozemské Antilly a ostrov Aruba.)
Počet obyvatel: přibližně 740 000
Jak se domluvit: prakticky všichni umí anglicky, oficiální jazyk je ale holandština
Měna: euro

Základní fráze pro eurovíkend v Amsterdamu

Česky Holandsky
Ano Ja
Ne Nee
Kde je … Waar is …
Prosím Alstublieft
Děkuji Dank u
Nashledanou Tot ziens
Dobrý den Hallo

Počasí v Amsterdamu a kdy jet

Amsterdam leží poblíž Severního moře a proto je tu i v létě je poměrně chladno (průměrná teplota v červenci přibližně 17°C) a poměrně často prší. V každém případě si s sebou vezměte alespoň tenký svetr, nepromokavou bundu, deštník a boty do deště. Aktuální počasí v Amsterdamu vidíte níže, podrobnější informace a předpověď naleznete na stránce Počasí Amsterdam.

Počasí Amsterdam

Stručná historie Amsterdamu

Amsterdam vznikl jako rybářská vesnice ve 13. století. Od té doby se rozrůstal, až po dnešních asi 750 000 obyvatel. Zlatá doba Amsterdamu byla v 17. století, kdy byl centrem světového obchodu a jedním z nejrusnějších přístavů Evropy. 17. století bylo obdobím rozmachu města, ekonomického i kulturního. S poklesem významu námořního obchodu klesá o význam Amsterdamu.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl sázet na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné eurovíkendy v Amsterdamu již od 2651 Kč

Reklama