Počasí Londýn

Aktuální počasí v Londýně a předpověď počasí pro Londýn

Kdy jet do Londýna?

Zlí jazykové tvrdí, že globální oteplování má takřka hmatatelný důkaz – londýnské počasí. Je pravdou, že místo neustálých dešťů a mlhy, jak je známe z filmů a knížek, můžeme v Londýně čím dál častěji zažít dlouhá, horká a suchá léta. Dokonce posledních několik let nebyly v Londýně v letních měsících výjimkou teploty dosahující 40°C. Naštěstí alespoň zima je věrna své londýnské pověsti a tak na sníh od prosince do března natrefíme jen velmi sporadicky (a poté samozřejmě vůbec).

Průměrná teplota v nejteplejším červenci je příjemných 23°C, průměrná teplota v zimě pak poměrně milosrdných 8°C. Pro poznání Londýna je pravděpodobně ideální zvolit jarní termín: město čerstvou květenou voní a jeho půvab je tím velmi příjemně umocněn. Svá pro má i londýnský podzim – leč zde platí, že ono typické londýnské deštivě mlhavé počasí se svého úkolu ještě zcela nevzdalo, a natěšeného turistu tak může nepříjemně zaskočit (takže pokud na podzim, tak s deštníkem v záloze). Pro léto lze více doporučit rekreační destinaci s vodou a koupáním; zajímavé možnosti však skýtá zima. Pokud vám nebude vadit teplota lehce nad nulou a nutně teplé oblečení, jistě oceníte zajímavé cenovky hotelů, hostelů i penzionů a hlavně nevšední pohled na Londýn.

Předpověď počasí Londýn

Předpověď počasí Londýn

Eurovíkendy Londýn on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Londýně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Londýně.

Tip na cestu

Eurovíkendy bez zbytečných starostí zajistí cestovní pojištění. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun za pojištění v důsledku ušetří mnohatisícové náklady, které mohou vzniknout při lékařském ošetření v zahraničí v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí. Nespoléhejte na náhodu, sázejte na jistotu.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku havarijní pojištění?

>> Levné eurovíkendy v Londýně již od 2990 Kč

Reklama