Doprava Amsterdam

Jak se dopravit do Amsterdamu, v Amsterdamu a z Amsterdamu

Doprava v Amsterdamu a do Amsterdamu

Cesta do Amsterdamu, letiště

Z Prahy se do Amsterdamu dostanete nejlépe letadlem nebo autobusem (cesta trvá cca 10 hodin). Pokud mate k dispozici pouze 2-4 dny, je letadlo výhodnější.

Letiště se jmenuje Schiphol (IATA kód: AMS; www.schiphol.nl). Do města se nejlépe dostanete vlakem. Vystupte na stanici Centraal Station, odkud můžete pohodlně pokračovat po celém městě dál.

Kde sehnat letenku do Amsterdamu

Do Amsterdamu létá několik leteckých společností – např. ČSA nebo KLM. Jako vždy se vyplatí porovnat si několik nabídek na internetu i v cestovní kanceláři a rozhodnout se pro tu nejvýhodnější. Pokud plánujete na eurovíkend do Amsterdamu letět ve čtvrtek nebo v pátek večer tam a v neděli večer zpět, je dobré letenku objednat alespoň 1-2 měsíce dopředu, neboť na tyto časy bývají výhodné tarify rychle vyprodány.

Cena letenky do Amsterdamu

Kapacita leteckých společností do Amsterdamu je celkem velká, takže letenky se dají reálně pořídit už od cca CZK 500 plus cca CZK 2000 poplatky. Pro tyto nízké ceny je třeba ale rezervovat alespoň 2-3 měsíce předem. Pokud s takovým předstihem rezervovat nemůžete nebo nechcete, budete muset být flexibilní s odletovým časem (nebo si připlatit).

Letenkové portály (doporučuji – lze porovnat ceny různých dopravců)

Weby leteckých společností

Levnější alternativou je autobus – pravidelnou linku Praha – Amsterdam provozují např. Eurolines.

Cestovní agentury

Další možností je koupit si celý tzv. eurovíkend od cestovky. Jeho cena už zahrnuje letenku i ubytování. Cestovních agentur nabízející eurovíkendy nebo prodloužené víkendy v Římě je celá řada, já doporučuji své oblíbené:

www.invia.cz
www.nettravel.cz

Doprava po Amsterdamu

Hlavní památky a zajímavosti Amsterdamu jsou všechny relativně blízko sebe v centru, takže je pohodlně obejdete i pěšky. Za pěkného počasí si můžete v jedné z mnoha půjčoven kol pronajmout kolo a přidat se k tisícům holanďanů, kteří tak pravidelně jezdí do práce i za zábavou.

Pokud se rozhodnete vyrazit i za město a navštívit například Delft, Rotterdam nebo Haag, vyplatí se vypůjčit si auto:

www.easycar.nl

Mapa Amsterdamu

Velmi dobrou interaktivní mapu Paříže naleznete na Googlu. Do políčka vlevo nahoře zadejte adresu, kterou chcete najít, a klikněte na tlačítku napravo “Zoeken in Maps”.

V levé horní části mapy můžete kliknutím na “+” nebo “-” mapu přiblížit nebo naopak oddálit.

Mapa Amsterdamu ke stažení

Tady je mapa Amsterdamu ke stažení:
www.orangesmile.com/destinations/img/amsterdam-map-big.jpg

Eurovíkendy Amsterdam on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Amsterdamu last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Amsterdamu.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí (nejen) při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu nebo pojištění odpovědnosti představuje jistotu a klid pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Amsterdamu již od 2651 Kč

Reklama