Supervíkendy New York

Tipy, triky, informace pro supervíkendy v New Yorku

Supervíkend v New Yorku

Eurovíkend New York? Supervíkend New York!

“Supervíkendy” – novotvar; ekvivalent k tradičnímu pojmu eurovíkendy. Supervíkendy nabízejí totéž co klasické eurovíkendy, hlavním rozdílem je, že cílová destinace leží mimo Evropu.

Poznávací zájezd New York

Už jste byli na eurovíkendu v Londýně, v Paříži i v Římě? Proč jednou neopustit “starý kontinent” nezamířit, alespoň na pár dní, za oceán? Díky slabému dolaru i celkovému nadbytku kapacity leteckého spojení mezi Evropou a New Yorkem je prodloužený víkend nebo dovolená v New Yorku pro Čechy čím dál tím dostupnější. Projděte se po Times Square, navštivte slavnou Carnegie Hall, vyjeďte si výtahem na jeden ze stovek mrakodrapů, dejte si piknik v Central Parku nebo pravou americkou čínu ve čtvrti Little China. Při troše štěstí na rohu 5. avenue potkáte Larryho Kinga nebo Madonnu!

Supervíkendy New York on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute supervíkendy*
* hledáte-li supervíkendy v New Yorku last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute supervíkendy v New Yorku.

New York – základní údaje

New York není hlavní město USA (tím je Washington DC), ale je společně s Los Angeles je jedním ze 2 největších.
Počet obyvatel: 8 000 000.
Poloha: severovýchodní pobřeží USA.
Peníze: americký dolar (US$).
Časový rozdíl: o 6 hodin méně než v Praze.
Vízová povinnost v USA: Češi do USA potřebují vizum, které lze získat na Americké ambasádě – pro podrobnější informace viz. české stránky americké ambasády.
Členění města: New York se skládá z 5 relativně samostatných čtvrtí, z nichž každá má velikost velkoměsta: Manhattan, který představuje samé srdce New Yorku, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island.

Základní fráze pro supervíkend New York

Česky Anglicky
Ano Yes
Ne No
Kde je … Where is … (přibližně “ver is”)
Prosím Please (“plíz”)
Děkuji Thank you (přibližně “senk jů”)
Nashledanou Good bye (“gud baj”)
Dobrý den Hello

New York – počasí a kdy jet

Ačkoli se to nezdá, New York leží přibližně stejně jižně jako Řím, takže v létě je v New Yorku skutečně horko. Zima vychází v NYC zhruba jako v Praze, často sněží. Pro návštěvu New Yorku nejvíce doporučujeme jaro nebo podzim – pokud tedy v New Yorku nechcete strávit Vánoce nebo Nový rok. Pozor na cesty o víkendu kolem dne díkůvzdání (Thanksgiving Day, tradičně se slaví čtvrtý čtvrtek v listopadu) – hotely v celém New Yorku bývají vyprodané a ceny prakticky všeho pro turisty výrazně vzrostou. Aktuální počasí v New Yorku vidíte níže, podrobnější informace a předpověď naleznete na stránce Počasí New York.

Počasí New York

Stručná historie New Yorku

V 17. století Nizozemci založili na ostrově Manhattan osadu Nieuw-Amsterdam. V r. 1664 ji obsadili Angličané a přejmenovali na New York – na počest vévody z Yorku. Až do výstavby kanálu spojujícího řeku Sv. Vavřince s Atlantským oceánem nemělo město téměř žádný význam, poté se však stalo pulsujícím přístavem, bránou do Ameriky a jedním z nejdůležitějších míst v USA.

V 19. století byla Francií darována městu Socha svobody (která se později stala symbolem NEw Yorku i celých USA), též byl postaven tunel pod řekou Hudson a na začátku dvacátého století (1904) byla otevřena i první trasa metra. Manhattan byl rozšířen, uprostřed byl zřízen veliký Central Park a na ostrově se usídlilo množství institucí.

Ve 20. letech 20. století se začaly v New Yorku stavět první mrakodrapy – Woolworth Building, Chrysler Building a v r. 1931 Empire State Building (který byl až do roku 1973 byl nejvyšší stavbou ve městě). Roku 1973 bylo v New Yorku postaveno Světové obchodní centrum, tzv. Dvojčata, která byla nakrátko nejvyššími budovami světa a po 28 let dominantou města. Teroristé je však 11. září 2001 zničili.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy (resp. supervíkendy) jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl sázet na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné supervíkendy v New Yorku již od 17842 Kč

Reklama