Počasí Vídeň

Aktuální počasí ve Vídni a předpověď počasí pro Vídeň

Kdy jet do Vídně?

Počasí ve Vídni není nijak odlišné od našeho – typicky středoevropského. Horká léta, tuhé zimy či krásná jara a podzimy (současně se snadnou dosažitelností) nabízejí ideální podmínky pro eurovíkend ve Vídní s vhodným termínem “kdykoliv”. Optimálním časem pro prohlídku Vídně je však jaro či podzim, kdy už nejsou ulice města tak přeplněné turisty, jako tomu bývá v létě. Samozřejmě i zimní a letní měsíce nabízejí něco mimořádného – v prosinci rozhodně předvánoční trhy, o prázdninách např. Vídeňáky oblíbený odpočinek u Dunaje.

Protože Vídeň leží jen mírně jižněji od Prahy, je tedy z hlediska počasí shodně typickou střední Evropou. Letní měsíce se nesou ve znamení příjemných teplot nad 20 °C, s občasným exkursem k tropům. Zima naopak nadělí bílou radost dětem, lyžařům a silničářům poměrně pravidelně – změny nahoru i dolů jsou prozatím ojedinělé (tzn., že občas je bílá zima od října do března, jindy panují od podzimu do dubna teploty připomínající jaro). Ale jak psáno výše: ať za eurovíkendem do Vídně vyrazíte kdykoliv, chybu neuděláte.

Předpověď počasí Vídeň

Počasí Vídeň

Eurovíkendy Vídeň on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy ve Vídni last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy ve Vídní.

Tip na cestu

Eurovíkendy bez zbytečných starostí zajistí cestovní pojištění. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun za pojištění v důsledku ušetří mnohatisícové náklady, které mohou vzniknout při lékařském ošetření v zahraničí v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí. Nespoléhejte na náhodu, sázejte na jistotu.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku havarijní pojištění?

>> Levné eurovíkendy ve Vídní již od 450 Kč

Reklama