Ubytovaní Madrid

Doporučení pro výběr ubytování v Madridu

Ubytování v Madridu

Ubytování

Nejlevnější alternativou jsou penziony (ve španělštině “hostaly”, anglicky “bed and breakfast” nebo “B&B”). Nabízí jednoduché a relativně levné ubytování v centru za cca EUR 20-40. Většinou se jedná o bývalé byty v centru města, které majitel rozdělil na jednotlivé pokoje, které pronajímá turistům. Z tohoto důvodu mnohé hostaly mají sdílené sociální zařízení pro několik pokojů.

Výhodné bývají i mládežnické ubytovny. Jednou z nejzajímavějších (a nejoblíbenějších) je Cats Hostel. Jedná se o opravený historický dům v centru města s velkým zastršeným dvorem, s tradiční andalúskou výzdobou, islámskými dekoracemi a dvěma bary. Příležitostně dokonce organizuje i vystoupení tanečníků flamenco.

Naopak k nejluxusnějším adresám ve městě patří Hotel Urban. Nachází se v prosklené výškové budově na Carrera de San Jeronimo a bazén na střeše je jedním z nejvyhledávanějším v Madridu. V hotelu naleznete i řadu původních uměleckých děl – od dřevěných soch s Papuy Nové Guiney ve vstupním lobby až po egyptské artefakty v suterénu. Bar nebo restaurace Hotelu Urban stojí na návštěvu, i když v něm nebudete ubytovaní.

Jiným, mimořádně úspěšným architektonickým experimentem, je Hotel Puerta America. V této výškové budově bylo každé patro navrženo jiným známým architektem – od Zahy Hadid až po Normana Fostera a Davida Chipperfielda.

Eurovíkendy Madrid on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Madridu last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Madridu.

Tip na cestu

Eurovíkendy v klidu a bez starostí zajistí cestovní pojištění. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun za pojištění v důsledku ušetří statisícové náklady, které mohou vzniknout při lékařském ošetření v zahraničí v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí. Nespoléhejte na náhodu, sázejte na jistotu.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku havarijní pojištění?

>> Levné eurovíkendy v Madridu již od 8250 Kč

Reklama