Zajímavosti Londýn

Tipy na další turistické zajímavosti v Londýně

Další turistické zajímavosti v Londýně

Londýnské galerie

www.tate.org.uk
www.nationalgallery.org.uk

Mezi hlavní londýnské galerie patří: National Gallery, National Portrait Gallery, Tate Britain a Tate Modern. National Gallery má obrovskou sbírku spíše starších obrazů, Tate Britain vystavuje zejména tradiční anglické a britské malíře. Tate Modern se nachází v rekonstruované bývalé elektrárně v blízkosti London Eye a naleznete v ní jednu z nejrozsáhlejších sbírek moderního umění na světě. Vstup do těchto galerií je zdarma, resp. můžete zaplatit dobrovolný příspěvek. Pokud umíte anglicky, všechny tyto galerie nabízejí zdarma prohlídky s průvodcem, který návštěvníkům pomůže se v obrovských sbírkách zorientovat a vybrat to nejlepší a nejzajímavější.

British Museu

www.thebritishmuseum.ac.uk

Nejdůležitější museum v Londýně. Bylo založeno v 18. století a pokrývá prakticky celou historii lidstva – od obrovské sbírky egyptských mumií až po designové hodiny z 20. století. Britské museum je další výhodná památka – vstup je opět zdarma.

Highgate Cemetery

www.highgate-cemetery.org

Super zajímavá památka – viktoriánský hřbitov plný hrůzostrašné atmosféry. Mnohem zajímavější, autentičtější a levnější než například Museum voskových figurín Madame Tussaud s voskovými figurínami. Vstup GBP 2.

Museum Madame Tussauds

www.madame-tussauds.co.uk

Muzeum voskových figurín Madame Tussauds je jednou z nejstarších památek Londýna. Svojí sochu tu mají herci z filmu Harry Potter, královna Alžběta, Robbie Williams, Madonna, André Agassi nebo Brad Pit. Součástí prohlídky je malé planetárium s laserová show. Tahle turistická atrakce stojí mezi GBP 10 a 20, podle toho, kdy a kde vstupenky kupujete. Výhodné je vstupenky koupit předem on-line, vyhnete se frontám a jsou levnější.

Shakespeare a divadlo Svět (Shakespeares Globe Theater)

www.shakespeares-globe.org

Snad divadlo se snad nejdelší tradicí v Londýně. V 17. století se zde konala premiéra řady Shakespearových her a dodnes se zde Shakespeare hraje – od Romea a Julie přes Macbetha až po Sen noci svatojánské a Kupce benátského. Pokud si na Shakespeara v originále ještě netroufáte, historickou budovu divadla včetně jeho zákulisí si můžete prohlédnout zevnitř s průvodcem. Pokud vám nevyjde čas, na internetové stránce divadla najdete také interaktivní virtuální prohlídku.

Kultura v Londýně – muzikály, divadlo, koncerty

Londýn je evropským hlavním městem divadla a muzikálů. Čtvrť, kde se nejvíce divadel nachází, se jmenuje West End a je v centru Londýna, hned vedle čtvrti Soho. Mezi nejslavnější muzikály patří Fantom opery, Mamma Mía (písničky ABBY), Lví král, Cabaret, Šumař na střeše, Mary Poppins, Fame nebo Bídníci (Les Miserables). V roce 2006 divadlo v Londýně navštívilo více než 12 000 000 diváků. Londýn nabízí i řadu jazz clubů a koncertů vážné hudby.

Kde sehnat vstupenku na muzikál?

Nejvýhodnější ceny jsou tradičně na internetu, kde je objednávání také nejpohodlnější. Zkuste třeba www.applause-tickets.com.

Eurovíkendy Londýn on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Londýně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Londýně.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu či pojištění odpovědnosti představuje jistotu pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Londýně již od 2990 Kč

Reklama