Eurovíkendy Londýn

Tipy, triky, informace pro eurovíkendy v Londýně

Informace pro zajímavý eurovíkend Londýn

Koho znudil Londýn, toho znudil život.
Samuel Johnson

Londýn je evropskou metropolí číslo jedna – ať už jde o historii, umění, ekonomiku nebo zábavu. Ne nadarmo Samuel Johnson, významný anglický spisovatel, o Londýnu jednou prohlásil: Koho znudil Londýn, toho znudil život. V Londýně se mísí privilegovaná vrstva super bohatých se žebráky z třetího světa, zatvrzelá tradice s uměleckou avantgardou, anglická šlechta s miliony přistěhovanců. Od Buckinghamského paláce až po mrakodrapy investičních megafirem v East Docklands – eurovíkend Londýn nabízí úplně vše, co si turista může přát.

Eurovíkendy Londýn on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Londýně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Londýně.

Londýn – základní údaje pro váš eurovíkend

Status: hlavní město Anglie i Velké Británie
Počet obyvatel: 7 300 000, včetně přilehlých předměstí přibližně 12 000 000
Časová zóna: pozor, o 1 hodinu méně než v Praze
Měna: britská libra (GBP)
Jazyk: angličtina

Základní fráze pro eurovíkendy Londýn

Česky Anglicky
Ano Yes
Ne No
Kde je … Where is … (přibližně “ver is”)
Prosím Please (“plíz”)
Děkuji Thank you (přibližně “senk jů”)
Nashledanou Good bye (“gud baj”)
Dobrý den Hello

Aktuální počasí Londýn

Říká se, že globální oteplování se na londýnském počasí už projevilo. Místo neustálých dešťů a mlhy, jak je známe z filmů, stěžují si Londýňané čím dál tím častěji na dlouhá, horká, suchá léta. Posledních několik let nebyly v Londýně v letních měsících výjimkou teploty dosahující 40°C. Sníh v zimně však zůstává stále malým zázrakem. Průměrná teplota v nejteplejším červenci je 23°C, průměrná teplota v zimě je 8°C. Aktuální počasí v Londýně vidíte níže, podrobnější informace a předpověď naleznete na stránce Počasí Londýn.

Předpověď počasí Londýn

Londýn – historie

První zaznamenané jméno města známého dnes jako Londýn, bylo Londinium. Byla to tehdy osada, kterou v roce 43 našeho letopočtu založily římské legie císaře Claudia. Osídlení tohoto území pokračovalo i v době vlády Anglosasů. Normané po invazi v roce 1066 zahájili přestavbu London Bridge – mostu, který byl jediným mostem přes Temži po dalších 600 let, opevnění Tower a přesunuli královské sídlo do Westminsteru, zatímco City se stalo centrem řemeslnických cechů.

Období vlády Dynastie Tudorovců (1485 – 1603 ) – období relativní stability po ukončení Války růží – přineslo budování šlechtických rezidencí v blízkosti dvora ve Westmisteru, velký přesun majetku, zrušením velké části klášterů a zvýšení role Londýna jako obchodního centra (v roce 1600 založena Východoindická společnost). V 17. století postihly Londýn dvě rozsáhlé katastrofy – Velký mor (1665) a Velký požár Londýna (1666). Druhá měla na rozvoj Londýna významný vliv – morová nákaza již nebyla pro Londýn postrachem, došlo k rozsáhlé stavební obnově města a významně se rozšířilo využití území mimo původní hradby.

V 18. a 19. století se Průmyslová revoluce, rozvoj Britského impéria a stavba železničního spojení a londýnského metra podepsaly na prudké expanzi Londýna a na tom, že byl největším městem světa.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl sázet na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné eurovíkendy v Londýně již od 2990 Kč

Reklama