Zajímavosti Řím

Tipy na další turistické zajímavosti v Římě

Turistické cíle pro eurovíkend v Římě

Pantheon

Další křižovatka římských dějin a nepostradatelná součást eurovíkendu v Římě. Pantheon byl postaven v roce 27 před n.l. a zasvěcen římským bohům. V roce 609 byl přesvěcen na křesťanský kostel a zasvěcen Matce boží a všem křesťanským mučedníkům. Nachází se v něm také hrob několika římských vládců a slavného malíře Rafaela.

Vatikán a Sixtinská kaple

Sídlo papeže a domov katolické církve. Po vydání Kódu Leonarda da Vinci se masy turistů snad ještě zvětšily, takže se vyplatí si přivstat a tuto část eurovíkendu absolvovat brzy dopoledne.

Fontana di Trevi

Největší a nejslavnější fontána v Římě, určitě ji znáte: ať už z Dumasových Tří mušketýrů nebo z filmů Prázdniny v Římě nebo Felliniho La Dolce Vita.

Noční život v Římě

Od klasických koncertů až po supermoderní diskotéky, během eurovíkendu v Římě se určitě nudit nebudete. Ať už se rozhodnete večer strávit jakkoli, v každém případě ochutnejte pravé italské víno.

Eurovíkendy Řím on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Římě last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Římě.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu či pojištění odpovědnosti představuje jistotu pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Římě již od 1990 Kč

Reklama