Zajímavosti Berlín

Tipy na další turistické zajímavosti v Berlíně

Další turistické zajímavosti v Berlíně

Památník obětem holocaustu

Kontroverzní a velice diskutovaný pomník židovským obětem druhé světové války. Vypadá trochu jako obrovský hřbitov, můžete se v něm procházet a při troše nepozornosti na chvíli i ztratit. Je to jeden z největších památníků na světě – má velikost celého jednoho obytného bloku. Jedna z kontroverzí při jeho stavbě spočívala i v tom, že lak, který památník chrání proti spreyerům, vyrobila stejná chemička, která za války dodávala plyn do koncentračních táborů. To ale už byl památník natřený, takže s tím nešlo moc dělat.

Úřad kancléřky

Německo má poprvé v historii v čele státu ženu – Angelu Merkel. Ta sídlí v super moderní budově kousek od parlamentu (tzv. Kanzleramt). Rozhodně stojí za vidění. Vláda zasedá v 6. patře, v 7. patře je kancelář premiérky. V nejvyšším patře má Angela Merkel soukromý byt.

Postupimské náměstí

Kontrastem ke všem pozůstatkům historických událostí je zcela nový komplex Postupimského náměstí (Potsdamer Platz). Z mnoha odkazy na Manhattanu zde naleznete přehlídkou moderní architektury. Nachází se zde řada komplexů komerčních budov obložených ocelí a sklem s mnoha uličkami, pasážemi a galeriemi.

Hamburské nádraží (Hamburger Bahnhof)

Hamburské nádraží patří k nejstarším nádražím v Německu a spojovalo Berlín s Hamburkem. Osobní doprava byla pozastavena již 1884. V listopadu 1996 zde pak bylo otevřeno dnes úspěšné Muzeum pro současné umění (ke stálým exponátům patří např. díla Josepha Beuyse). Vstupné je EUR 8.

Muzeum – muzea v Berlíně

Berlín je taktéž městem muzeí. Doporučujeme nevynechat takové klasiky jako je Pergamonské muzeum a Egyptské muzeum (s originálem sošky Nefertiti), ale navštívit můžete i Muzeum erotiky.

Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche

Zřícenina kostela je jedním ze symbolů Berlína. Berlíňané jí přezdívají Zlomený zub. Za války byl tento kostel vybombardován Spojenci a poškozen dělostřelectvem Rudé armády.

Eurovíkendy Berlín on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Berlíně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Berlíně.

Tip na cestu

Klid na cestách vám zajistí funkční cestovní pojištění. Zahraniční cestovní pojištění minimalizuje rizika plynoucí z nepříjemných událostí při eurovíkendech. Cestovní pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu či pojištění odpovědnosti představuje jistotu pro váš vysněný pobyt.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku pojištění domácnosti?

>> Levné eurovíkendy v Berlíně již od 1800 Kč

Reklama