Informace Madrid

Informace pro turisty před cestou do Madridu

Madrid – praktické informace a tipy

Výběr cestovní kanceláře pro eurovíkend v Madridu

Před cestou je potřeba rozhodnout, zda si výlet zorganizujete sami, nebo koupíte zájezd “hotový”; od cestovní kanceláře. Ideálním kompromisem je tzv. “eurovíkend”, kdy cestovní kancelář zajistí dopravu a hotel, a vy si sami stanovíte vlastní program. Cesta tak vyjde zpravidla o poznání levněji, než když objednáváte letenku i hotel samostatně na internetu.

Na co si dát pozor při výběru cestovní kanceláře:

  • Ujistěte se, co všechno je v ceně zájezdu: zejména, zda cena uvedená v nabídce obsahuje odletové taxy (pohybují se mezi CZK 2 000 – 3 000), pojištění (a pokud ano, jaké – tj. pojištění storna zájezdu, zdravotní pojištění, atd.), transfer z letiště do hotelu a z hotelu na letiště, atd.
  • Zjistěte si čas odletu letadla, ještě než zájezd zaplatíte: ideální je let tam v pátek odpoledne s návratem v neděli večer. Tím máte skutečně celý víkend v Madridu
  • Ujistěte se, o jaké ubytování se jedná: kolik hvězdiček má hotel, jak daleko je z centra (to si můžete ověřit zadáním adresy na www.google.com/maps), jestli cena zahrnuje snídani (snídaně mimo hotel vás v centru Madridu vyjde na asi 5-10 euro na osobu), zda má pokoj vlastní sociální zařízení nebo pouze umyvadlo, zda máte pokoj do ulice nebo do dvora (kvůli hluku);

Velvyslanectví České republiky ve Španělsku

Velvyslanectví Madrid

Adresa: Avda. Pío XII, 22-24, 28016 Madrid
Web: www.mzv.cz/madrid
E-mail: madrid@embassy.mzv.cz
Telefon: +34 91 353 1880
Nouzová linka: +34 69 998 2307

Eurovíkendy Madrid on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Madridu last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Madridu.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl neriskovat a vsadit na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování v klidu a bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné eurovíkendy v Madridu již od 8250 Kč

Reklama