Informace New York

Informace pro turisty před cestou do New Yorku

New York – praktické informace a tipy

Výběr cestovní kanceláře pro supervíkend v New Yorku

Před cestou je potřeba rozhodnout, zda si výlet zorganizujete sami, nebo koupíte zájezd “hotový” od cestovní kanceláře. Ideálním kompromisem je tzv. “supervíkend” (novotvar; ekvivalent k tradičnímu pojmu eurovíkendy, označuje cesty mimo Evropu). Zvolte si tedy supervíkend, kdy cestovní kancelář zajistí dopravu a hotel, a vy si sami stanovíte vlastní program. Cesta tak vyjde zpravidla o poznání levněji, než když objednáváte letenku i hotel samostatně na internetu.

Na co si dát pozor při výběru cestovní kanceláře:

  • Ujistěte se, co všechno je v ceně zájezdu: zejména, zda cena uvedená v nabídce obsahuje odletové taxy (od cca CZK 3 000), pojištění (a pokud ano, jaké – tj. pojištění storna zájezdu, zdravotní pojištění, atd.), transfer z letiště do hotelu a z hotelu na letiště, atd.
  • Zjistěte si čas odletu letadla, ještě než zájezd zaplatíte: ideální je let tam v pátek odpoledne s návratem v neděli večer. Tím máte skutečně celý víkend v New Yorku
  • Ujistěte se, o jaké ubytování se jedná: kolik hvězdiček má hotel, jak daleko je z centra (to si můžete ověřit zadáním adresy na www.google.com/maps), jestli cena zahrnuje snídani (snídaně mimo hotel vás v centru New Yorku vyjde na cca 10-20 dolarů na osobu), zda má pokoj vlastní sociální zařízení nebo pouze umyvadlo, zda máte pokoj do ulice nebo do dvora (kvůli hluku)

Generální konzulát České republiky v USA*

Generální konzulát New York

Adresa: 321 E 73rd Str., NY 10021 New York
Web: www.mzv.cz/ny
E-mail: newyork@embassy.mzv.cz
Telefon: +1-646-422-3344
Nouzová linka: +1-917-251-5649

* Velvyslanectví České republiky v USA se nachází v Washingtonu

Supervíkendy New York on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute supervíkendy*
* hledáte-li supervíkendy v New Yorku last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute supervíkendy v New Yorku.

Tip na cestu

I když jsou eurovíkendy jen krátkodobým pobytem v zahraničí, rozhodně i zde má smysl neriskovat a vsadit na jistotu. Proto doporučujeme sjednat cestovní pojištění pro cestování v klidu a bez starostí. Cestovní pojištění vám ušetří náklady, které byste jinak v případě nečekané události museli hradit sami.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku povinné ručení?

>> Levné supervíkendy v New Yorku již od 17842 Kč

Reklama