Program Berlín

Program pro eurovíkendy v Berlíně

Co dělat v Berlíně – berlínské památky

Více než 15 let po pádu železné opony je Berlín stále ještě město v přerodu. Vedle světoznámých muzeí tu doslova na trávníku bují alternativní kultura, naproti obchodům s luxusními značkami vznikají nové butiky s nezávislou módou.

Seznam berlínských zajímavostí je skoro nekonečný – co tedy v žádném případě nevynechat?

Alexanderplatz

Kde začít s prohlídkou jinde než na Alexanderplatzu. Jedno z nejznámějších náměstí Evropy a místo, kde se v dobách totality dávali obyvatelé Berlína sraz. V podzemí se tu křižují 3 trasy metra a denně tu přestupuje přes 500 000 cestujících. Alexanderplatz se tak jmenuje už od roku 1805, kdy tak byl pojmenován na počest ruského cara Alexandra I.

Televizní věž (Fernsehturm)

Hned vedle stojí za návštěvu televizní věž. Z výšky 365 metrů se nabízí krásný pohled na město a člověk získá přehled, kde co leží.

Berliner Dom

Krásný novobarokní kostel a současně největší protestantský kostel v Německu. Opět se vyplatí vyjít po schodech až k zelené kopuli a zblízka si prohlédnout sochy andělů. Krásný výhled na město a řeku okolo.

Červená radnice

Stylem trochu připomíná ruskou architekturu Kremlu, ale byla postavena v druhé polovině 19. století ve stylu severoitalské renesance. Dnes v ní sídlí primátor Berlína i Berlínský senát. Naproti Červené radnici se nachází nejstarší berlínský kostel Marienkirche, který na tomto místě funguje už od 13. století.

Budova německého parlamentu – bývalý Reichstag

Budova Reichstagu (původního parlamentu německé říše) byla postavena v roce 1894 a parlament v ní sídlil až do roku 1933. Poslanci se do ní vrátili v roce 1999, poté, co budova byla zrekonstruována podle plánů slavného architekta Normana Fostera. Přestavba spočívala v podstatě v tom, že na hranatou budovu, která vypadala jako hrad, architekt přidal obrovskou skleněnou kopuli. Kopule dnes slouží jako vyhlídka na Berlín. Pokud nechcete stát frontu, zarezervujte si předem stůl v restauraci. Nemusíte obědvat, stačí si dát kafe a koláč. S rezervací pak můžete vyjet zvláštním výtahem až na vyhlídku, vyhnete se frontám a neplatíte vstupné.

Brandenburská brána

Protože kolem ní vedla berlínská zeď, stala se Brandenburská brána symbolem rozděleného Německa. Od jeho sjednocení se stala symbolem sjednocení. Když se budete pozorně dívat, ještě dnes na dlažbě uvidíte úzký pruh, kudy zeď vedla.

East Side Gallery

Po pádu berlínské zdi jí zůstalo 1,3 km stát a umělci z celého světa ji pomalovali. Rozhodně stojí za vidění. Stejně tak Checkpoint Charlie, dřívější hraniční přechod mezi východním a západním Berlínem, dnes muzeum sjednocení.

Co s volným časem – kde nakupovat

Hlavní nákupní třídy jsou Unter den Linden ve východní části a Kurfuerstendamm v západní části. Na těchto dvou ulicích jsou hlavně velké mezinárodní řetězce. Menší designové butiky naleznete poblíž zastávky metra Hackesche Hoefe.

Okolí Berlína

Pokud máte den volna, můžete vyrazit na krátký výlet do města Potsdam. Nachází se cca 40 km na jihozápad od Berlína a je sídlem vlády spolkové země Braniborsko. Krásné historické město s hezkým zámkem.

Eurovíkendy Berlín on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Berlíně last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Berlíně.

Tip na cestu

Eurovíkendy bez starostí zajistí cestovní pojištění. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun za pojištění v důsledku ušetří statisícové náklady, které mohou vzniknout při lékařském ošetření v zahraničí v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí. Nespoléhejte na náhodu, sázejte na jistotu.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku havarijní pojištění?

>> Levné eurovíkendy v Berlíně již od 1800 Kč

Reklama