Počasí Řím

Aktuální počasí v Římě a předpověď počasí pro Řím

Kdy jet do Říma?

Vzhledem ke své výrazně jižnější poloze nabízí Řím jednu zásadní jistotu: ať je v Praze jakkoli, eurovíkend v Římě bude teplejší. Navzdory tomu i pro Řím však platí eurovíkendová klasika – nejlepší počasí pro zájezd je na jaře a na podzim. Nevýhoda těchto období je ovšem zřejmá. Podobně uvažuje skutečně velké množství turistů a tak chvíle, kdy u hlavních památek není doslova kam šlápnout, nejsou rozhodně výjimečné.

Můžete proto zkusit období, kdy turistů není tolik. Léto je v Římě horké a suché a turistů je tudíž méně (prosím, nečíst “málo”). Na průzkum římských památek doporučujeme vyrazit brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy jsou teploty přeci jen snesitelnější. Přes oběd je optimální odpočinek na základně a našetřenou energii zužitkujete později: krásně teplé noci můžete protančit nebo prosedět na jedné z mnoha příjemných terazzas.

Zajímavým pokusem je Řím v zimě. Nelze samozřejmě mluvit o výletu za teplem – typický zimní měsíc je v Římě mírný s teplotami nad nulou – ale i pár stupňů k dobru se cení. Průměrná teplota je od prosince do února 12 – 13 °C, komu tedy nevadí větší zavazadla s teplejším oblečením, rozhodně neprohloupí. Laciné letenky a optimální množství turistů je v Římě jen v zimě.

Předpověď počasí Řím

Počasí Řím

Eurovíkendy Řím on-line vyhledávání

… také nejlepší Last minute eurovíkendy*
* hledáte-li eurovíkendy v Římě last minute, zvolte ve vyhledávacím formuláři v oddílu “Nejdříve od” aktuální či nadcházející měsíc. Systém Vám vybere všechny dostupné last minute eurovíkendy v Římě.

Tip na cestu

Eurovíkendy bez zbytečných starostí zajistí cestovní pojištění. Nejdůležitější součástí cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh v zahraničí. Několik desítek korun za pojištění v důsledku ušetří mnohatisícové náklady, které mohou vzniknout při lékařském ošetření v zahraničí v souvislosti s onemocněním, úrazem nebo jinou nepředvídatelnou událostí. Nespoléhejte na náhodu, sázejte na jistotu.

A když už mluvíme o pojištění, doporučujeme provést čas od času jejich revizi. Možná zjistíte, že některá hradíte již zbytečně. A naopak jiná chybí. Máte např. v pořádku havarijní pojištění?

>> Levné eurovíkendy v Římě již od 1990 Kč

Reklama